Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

S.S.S

Hyaluronik asit nedir? Ne işer yarar?

Hyaluronik asit vücudun birçok yerinde bulunurken, matris yapısı boyunca besinleri taşır, vücudu nemlendirir ve farklı dokularda su tutar. Vücudumuzda bulunan Hyalüronik Asit cildin dolgun gözükmesinde ve yaşlanma belirtileriyle savaşmada önemli bir bileşendir. Ancak zaman geçtikçe ve biz yaşlandıkça doğal olarak ciltte bulunan bu bileşen azalır.

Kemik, kıkırdak, eklem sıvısı (hareket esnasında eklemler arası sürtünmeyi azaltır), bağ doku,   iskelet doku, saç derisi, saç kökleri, dudaklar, gözler, diş eti dokusu ve deri gibi belirli bölgelerde daha yoğunlaşmıştır.

Vücudumuzda doğal olarak da bulunan Hyalüronik Asit, vücutta su tutabilmesiyle nemlendirme kapasitesi sayesinde paha biçilemez bir içeriktir. Polisakkarit ailesinden glikosaminoglican olarak sınıflandırılır, bu da özel yapısı sebebiyle suyu ve nemi çeken bir şeker molekülü olması demektir.

 

Extra 3 Dudak Dolgusu Nedir?

Lidokainle ve hyaluronik asid ile birlikte üretilmiş olan Extra 3 Dudak Dolgusu hassas dudak bölgesinin iyileştirilmesi için özel olarak geliştirilmiştir. Uygun vizkoelastik yapısı içerisinde bulunan serbest ve Çapraz bağlı HA sayesinde doku üzerine  optimal yayılma özelliği ve rahat  uygulanabilen enjeksiyonu ile çok küçük ve dar alanlara kolay uygulama avantajları sağlar. Uygulama sonrası dudaklarda nemlenme ve pembelik görülür.

 

Extra 3  Dudak Dolgusu yaptırmanın yararları nedir?

Dudak dolgusu ile tüm ağız bölgesinde uyumlu bir sonuç elde edilir. Dudak kontürünü yeniden belirleyebilir, dudağın hacmini artırabilir, dudak köşelerini doldurarak şekillendirebilir ve bölgenin nemlenmesini sağlayabilir.

 

İşlem ne kadar sürüyor, uygulamadan sonra kişi hemen işine, normal hayatına dönebiliyor mu?

İşlemin tamamı 15 – 20 dakika sürüyor. İşlem; ince uçlu enjeksiyon tekniği ile yapılır.

Hastalar uygulamadan hemen sonra sosyal yaşamlarına dönebilmektedirler. Her enjeksiyon da olduğu gibi morarma ve şişme nadiren de olsa oluşabilir. Bu yan etkiler 3-5 gün içinde kaybolur.

 

Dudak dolgusunu kimler yaptırabilir?

Dudak dolgusu, dudak dolgunlaştırma, şekillendirme ve kontur yapımında oldukça sık uygulanır. Ayrıca asimetrilerde, dudak kenarı sarkması, dudak üstü ince barkod çizgilerinin iyileştirilmesi için tercih edilir. Dudak yapısı ince olanlar, yaşla birlikte cilt altındaki hyaluronik asidin azalması sonucu cilt elastikiyetini ve dudak hacmini kaybedenler, dolgun ve kalın dudaklarla yüzündeki güzellik  ve gençlik ifadesini güçlendirerek çekici dudaklara sahip olmak isteyenler uygulattırabilir.

Genyal Polyvalent Dudak Dolgusu nasıl yapılır?

Dudak bölgesi, ince bir deriye sahiptir ve çok hassastır. Dudaklara dolgu uygulama öncesinde, genellikle anestezik etki gösteren bir krem sürülerek 15-20 dakika bekletilmesi uygundur. Dudak dolgusu uygulaması, 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama bölgesinde kişinin cilt tipine bağlı olarak geçici hafif kızarıklıklar oluşabilir. İlk kez yapılıyorsa 2 veya 3 hafta sonra tamamlayıcı bir seans daha gerekebilir.

 

Genyal Polyvalent Dudak Dolgusu’nun etkisi ne zaman görülür ve kalıcılık süresi nedir?

İşlem yapıldığı anda hemen  sonuç verir, değişiklik hemen fark edilir. Dudak dolgu uygulamasından sonra en az 2 saat süreyle herhangi bir şey yememek ve içmemek gerekir. Dudak dolgu işleminden sonra kısa süreli şişlikler ve iğne giriş yerlerinde  morarma meydana gelebilir. 2-3 gün içinde bu etkiler geriler. Genyal Polyvalent  Dudak Dolgusu, şişirmeye yönelik olmayıp, dudak dokusunu hacimlendirmeye, biçimlendirmeye ve şekillendirmeye yöneliktir. Etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, miktarı, yaşam kalitesi gibi faktörlere bağlı olmakla beraber kalıcılığı yaklaşık 8-12 aydır. Uygulamayı tekrarlamak kalıcılığı ve sonucu olumlu etkiler.

 

Uygulamasında bir yaş sınırlaması var mı?

Bu dolgunun kullanımında yaş sınırlaması olmamakla birlikte, 18 yaş ve üstü, görünümüne özen gösteren kadın-erkek herkes için uygundur.