Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi, saç derisinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin deri altına mikro boyuttaki ince iğne yardımıyla enjekte edilme işlemi olarak isimlendirilir. Bu yöntemi solgun ve yıpranmış saçlarına canlılık kazandırmayı isteyen herkes uygulayabilir.

Vücutta bulunan sağlıklı cilde veya sağlıklı saçlara sahip olmayı sağlayan birçok vitamin, mineral, aminoasit ve bileşen bulunmaktadır. Ancak zamanla yaşın ilerlemesi, çevresel faktörlerden etkilenmek gibi çeşitli nedenlerden dolayı bu maddelerde azalışlar görülmektedir. Özellikle saçların yıpranmasına, saç dökülmesine ve kuruluğuna neden olan bu madde azalışlarını önlemek için mezoterapi yöntemi uygulanmaktadır.

Saç derisine etki eden ve içerisinde çeşitli bileşenler bulunan saç mezoterapi ürünleri mezodermden elde edilen deri tabakasına enjekte edilmektedir. Saça canlılık katmak için uygulanan ek ve alternatif tedavi olan saç mezoterapisi yüz, boyun, dekolte gençleştirme ve selülit problemlerine son verme gibi pek çok durumda tedavi amacıyla kullanılmaktadır.

Saç mezoterapi ürünleri, farklı kimyasal maddelerin karışımından oluşturularak saçta görülen her problemin çözümünü sağlamak için tedavi aracı olarak kullanılabilmektedir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saçlarına ne kadar bakım yaparsa yapsın bir türlü sağlıklı saçlara sahip olmayanlar mezoterapi gibi alternatif estetik uygulamalarını araştırmaktadır. Bu araştırmalarda akla takılan ilk soru saç mezoterapisi nasıl uygulanır olmaktadır. Saç mezoterapisi uygulaması saç kökünün ihtiyaç duyduğu bileşenlerin mikro iğneler aracılığıyla saç derisinin altına enjeksiyonu ile gerçekleştirilir.

Saçın ihtiyacı olan vitamin ve mineraller; çinko, bakır, demir, kalsiyum, potasyum, biotin, minoxidil, magnezyum, vitamin C ve vitamin A gibi maddelerin bir arada bulunmasıyla hazırlanan karışım deri altına verilir. Bu işlem sayesinde kan dolaşımını hızlanır ve bu sayede yeni saç hücreleri de kısa sürede çoğalmış olur. Çoğalan yeni saç hücreleri saçın güçlenmesi sağlar.

Saç mezoterapisi işlemine geçilmeden önce saç tabakası buhar banyosu ile yumuşak hale getirilir. Bu sayede tüm hücrelerin açık olması sağlanır. Mezoterapi işlemi hiçbir ağrı hissedilmeyecek şekilde tamamlanabilir.

Saç mezoterapisi tedavisi kişiye özel olarak hazırlandığından her saç derisinin ihtiyacı farklı şekilde olabilir. Mezoterapiyi uygulayacak doktor saç derisini analiz ederek hangi vitamin, mineral, aminoasit ve diğer bileşenlere ihtiyaç duyulduğunu tespit eder. Sonuca göre kişiye özel bir karışım hazırlanır. Bu karışım kişinin ihtiyacı doğrultusunda belirlenen seanslarda deri altına enjekte edilir.

Saç mezoterapi uygulamasının ardından hastalar hemen günlük hayatına dönebilirler. Cerrahi girişim olmayan bu uygulamanın ağrısız olması ve yan etkilerinin neredeyse hiç olmaması nedeniyle son zamanların en çok tercih edilen estetik işlemlerinden biri haline gelmiştir.

Yapılan mezoterapiden sonra saç derisinin hassas olmasından dolayı deride kızarıklık ve hafif morluklar oluşması son derece normaldir. Fakat bu yan etkiler kısa bir süre içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Ağrısız, zahmetsiz ve kısa bir sürede mezoterapi işlemi son bulmaktadır.

Saç mezoterapisi kimlere uygundur?

Saç mezoterapisi uygulaması saçıla ve saç derisiyle problemi olan 18 yaşından 65 yaşa kadar her erkek ve kadın hastalarda uygulanabilmektedir. Mezoterapi işlemi yapılmasını gerekli kılan kişiler şu şekildedir:

 • Saç dökülmesi problemi olanlar, (androgenetik alopesi veya diğer nedenlerden dolayı)
 • İnce telli ve hacimsiz saça sahip olanlar,
 • Saçlarının cansız olmasından şikâyetçi olanlar,
 • Saçlarının yeterince parlak olmadığını düşünenler,
 • Saçlarının seyrekleştiğini fark edenler,
 • Alın çizgisinin zamanla daha geriye gittiğinden yakınanlar
 • Tepe bölgesi, kulak üstleri veya şakaklarının açıklığını fark edenler,
 • Kellik problemi yaşayan aile üyeleri olan potansiyel hastalar,
 • Saç dökülmesine neden olan ilaçları kullananlar,
 • Kemoterapi tedavisi gören hastalar
 • Daha önce saç ekimi yaptırmış olanlar,
 • Kaş, favori, bıyık, sakal bölgelerinde dökülmeler görülenler,
 • Saçkıran hastaları, (Alopesi areata),
 • Yanlış ilaç kullanımı neticesinde saçlarını kaybedenler,
 • Sık sık fön çektiren, saçını boyatanlar
 • Saçların fazlasıyla ısıya veya zararlı ışınlara maruz kalmasına neden olan işlerde çalışanlar.

Saç mezoterapisi kaç seans uygulanıyor?

Saçlarının sağlıksız olmasından yakınanlar birkaç seans gideceği saç mezoterapi uygulamasıyla kısa sürede etkili sonuçlar alabilmektedir. Peki saç mezoterapisi kaç seans uygulanır diye sorarsanız kişiden kişiye değiştiğini söyleyebiliriz.

Herkesin saç yapısı ve saçlarında görülen problem birbirinden farklıdır. Bu nedenle mezoterapinin hedeflenen sonuçlara ulaşması için kaç seans boyunca devam etmesi gerektiği de kişiden kişiye değişmektedir.

Özellikle kadınlarda saç problemleri daha fazla görülmektedir. Uzun saçlara bakım daha zordur ve bu tarzdaki saçlar çevresel faktörlerden de hızlı bir şekilde etkilendiğinden çok daha kolay yıpranma görülür.

Uygulama öncesinde saçta görülen problemler tespit edilerek seans sayısına karar verilmektedir. Ancak saç mezoterapisinin genel olarak ortalama 4 seanstan oluştuğunu söyleyebiliriz. Seansların aralıkları ise 1 haftadır.

İlginizi Çekebilir  Saç Dökülmesi Nedir?

Fakat tedavinin daha fazla sürmesine ihtiyaç duyulduğu takdirde seans sayısı arttırılabilir. Daha etkili sonuçlar alabilmek için 6 veya nadiren de olsa 8 seans yapılmasına ihtiyaç duyulabilir. Seanslar arasındaki bir haftalık süreye çoğu zaman riayet edilmekle birlikte bu sürenin 3 günden az ve 10 günden uzun olmamasına da dikkat edilmelidir.

Mezoterapinin Avantajları Nelerdir?

Günümüzde en çok uygulanan ameliyatsız estetik uygulamalarının başında mezoterapi gelmektedir. Uygulama olanı oldukça geniş olan bu yöntemle gerek saç gerekse de cilt problemleri kısa süre içerisinde çözüme kavuşmaktadır. Mezoterapinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Saç dökülmesi, saçların geç uzaması, canlılığını, parlaklığını ve hacmini yitiren saçların tedavisinde etkili bir uygulamadır.
 • Yüz-boyun-dekolte-el sırt gençleştirme (mezolifting) amacıyla kullanılmaktadır.
 • Deride azalmış nem seviyesinin geri kazanılmasını ve cilt parlaklığının arttırılmasını sağlamaktadır
 • Leke tedavisinde etkilidir
 • Hasarlı deride (Akne skarı vs.) onarım amaçlı uygulanmaktadır
 • Gözaltı torbalarının giderilmesini sağlamaktadır
 • Gözaltındaki koyu halkaların giderilmesinde etkilidir
 • Gıdı eritilmesine etki göstermektedir
 • Selülit ve bölgesel yağlanma (Lipolitik mezoterapi) sorunlarının çözümünde uygulanmaktadır

Saç Mezoterapisi Sonrasında Yapılması Gerekenler

Saç mezoterapisinden beklediğiniz verimi alabilmek için güzellik merkezinizin üzerinde durduğu noktalara dikkat etmelisiniz. Genel olarak saç mezoterapisi sonrasında yapılması gerekenler ise şu şekildedir:

Saç 3-4 gün boyunca yıkanmamalıdır. Kafa derisinin hassas bir yapıda olmasından dolayı uygulanan kimyasal çözeltiyi emmeye son derece hazırdır. Bu nedenle bu süreç içerisinde kafa derisinin sadece kendi yağı ile temas etmesi daha sağlıklı sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Hassas kafa derinizi zararlı güneş ışınlarına doğrudan maruz bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Tıp terimi olarak vazodilatasyon kan damarlarında meydana gelen genişlemedir. Bu genişleme genellikle kan basıncının düşmesine neden olur. Basınç düşüşüyle birlikte bir süre dolaşım sistemi olumsuz etkilenir. Tedaviden hemen önce veya süreci takip eden ilk bir hafta içerisinde alkol tüketimi, vazodilatasyonun artmasına neden olacaktır. Bundan dolayı alkol tüketmemeye de dikkat edilmelidir.

Erkeklerde Saç Mezoterapisi

Saçlarda görülen dökülme, incelme ve saç kalitesinde düşüş kadın veya erkek fark etmeksizin çoğu kişiyi etkileyen problemlerden biridir. Özellikle saç dökülmesi her ne kadar iki cinsiyette de sıklıkla görülse de erkeklerde kadınlara oranla daha fazla bu problemle karşılaşılmaktadır.

Erkeklerde saça kullanılan sağlıksız ve birçok zararlı kimyasal madde bulunduran saç jölesi kullanımı saçların dökülmesine neden olan yanlış bakımlardan biridir.

Araştırmalara göre 50 yaşın üzerindeki erkeklerin %50si çeşitli nedenlerden kaynaklanan saç dökülmesinden şikâyetçidir. Androjenik alopesi olarak isimlendirilen erkek tipi saç dökülmesi 20li yaşlardan itibaren etkisini göstermeye başlamaktadır.

İleriki yaşlarda ise pek çok erkeğin yakındığı bir problem haline gelmektedir. Saç dökülmesine çözüm olarak saç ekimi kalıcı bir alternatif olsa da her hastaya bu yöntemi uygulamak tavsiye edilmemektedir. Böyle durumlarda saç köklerinin canlandırılarak saçların güçlenmesi, yeni saç hücreleri üretilerek saç çıkması sağlanmaktadır.

Cilt altındaki proteinlerin yeniden üretimini ve yenilenmesini sağlayan mezoterapi sayesinde saç kökleri uyarılarak erkeklerde saç dökülmesinin önüne geçilmektedir. Erken yaşlarda görülen saç dökülmelerinin ileride kellik gibi can sıkıcı bir probleme dönüşmemesi için vaktinde saç mezoterapisi yapılması önerilmektedir. Bu sayede saç dökülmesi sorununa erkenden müdahale edilerek sonrasında oluşacak daha büyük saç problemlerinin önüne geçilmektedir.

Kadınlar İçin Saç Mezoterapisi

Saçlar hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir yere sahipken kadınlar saç bakımlarına daha fazla önem göstermektedir. Ancak ne kadar bakım yapılırsa yapılsın bazen gerek genetik faktörlerden gerekse de yanlış ürünler kullanımı nedeniyle saçlar zarar görebilmekte, saç dökülmesi yaşanabilmektedir. Özellikle kadınların kullandığı saç spreylerinde bulunan zararlı kimyasallar saç dökülmelerinde oldukça büyük bir etkiye sahiptir.

Yine kadınların sıklıkla saç şekillendirmek için kullandıkları yüksek ısılı dön makineleri, maşa, tost makinesi gibi cihazlar saçı yıpratarak dökülmelerini kolaylaştırmaktadır.

Bunun gibi birçok sebepten kaynaklanan saç yıpranması, dökülmesi ve hatta nadir de olsa görülen kellik problemleri kadınlarda daha can sıkıcı hale gelmektedir. Özelikle saçların kolaylıkla yıpranması kadınlarda sürekli saç kırıklarını aldırmakla uğraştırmaktadır. Ancak sürekli olarak bu türden yöntemlere vakit ayırmak ve masraf yapmak yerine alternatif yöntemler de araştırılmaktadır.

Saç mezoterapisi saç bakımına yönelik geliştirilmiş en etkili sonuç gösteren saç bakım metodudur. Saç derisine küçük iğnelerle ilave edilen saç güçlendirici ve hücre yenileyici saç mezoterapi ürünleri sayesinde daha sağlıklı, güçlü, parlak ve canlı saçlara sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

İlginizi Çekebilir  Cilt Neden Yaşlanır?

Tedavi kaç seans sürer?

Saç mezoterapisinin ne kadar süreceği kişinin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Pek fazla problemi olmayan saç sorunlarında tek seansta hedeflenen sonuca ulaşmak mümkündür. Ancak saç derisi altından kaynaklanan ve saçların sağlığından endişe duyulmasına neden olan ağır problemlerde tedavi 4 ile 8 seans arasında değişmektedir.

Eğer mezoterapiden etkili sonuçlar alınmak isteniyorsa tedavinin en az 4 seans sürmesi önerilmektedir. Sorunun uzman hekim tarafından tespit edilmesinin ardından tedavinin kaç seans süreceği belirlenmektedir.

Mezoterapiye Karar Vermeli miyim?

Saç boyama, fön çekme gibi çeşitli saç uygulamaları, zayıf beslenme alışkanlıkları, genetik faktörler, hava kirliliği gibi pek çok içsel veya dışsal neden saçlarda yıpranmaya neden olmaktadır.

Hatta bazı kişilerde ileri boyuta varan saç dökülmeleri ve kellik sorunlarına da rastlanılmaktadır. Bu tür sorunların altında pek çok neden yatabilir. En belirgin sebep saçların güçlü olmasını sağlayan saç hücrelerinin zamanla işlevselliğini kaybetmesidir.

Bu nedenle saçla ilgili problemler ortadan kaldırmak isteniyorsa en başta saç hücrelerinin tekrar etkili hale gelmesi sağlanmalıdır. Saç ekimi, saç serumu gibi uygulamalar denense de bu yöntemlerin çoğu kez başarılı sonuçlar vermediği görülmektedir. Oysa mezoterapi bu diğer yöntemlere göre çok daha etkili, kısa süren ve doğal içeriğe sahip bir uygulamadır.

İçerisinde çok çeşitte vitamin, mineral, asit bulunan çözelti deri altına enjekte edilerek saç hücrelerin tekrar canlılık kazanması sağlanmaktadır. Eğer saçlarınızda memnun olmadığınız sorunlar gözlemlerseniz vakit kaybetmeden mezoterapiye karar vermelisiniz.

Saç mezoterapisi En iyi İlaçları Nelerdir?

Saçlarına eski parlaklığı ve canlılığını katmak, saç dökülmelerini engellemek isteyenler hangi ürünler kullanılarak tedavi yapıldığını merak etmektedir. Kliniğimizde kullanılan başlıca saç mezoterapi ürünleri şu şekildedir:

DQ HAİR: Uyuyan saç köklerini yeniden aktif hale getiren bir çözeltidir. Saç yoğunluğu ve hacmini arttırarak saçların yeniden kalın ve gür olmasını sağlayan yeni bir tedavi ürünüdür. Saç dökülmesini azaltır ve saç kırılmasını önlemeye yardımcı olur. Sağlıklı saç oluşumunu destekleyici ürünlerdendir. DQ Hair karışımının kullanım alanı şu şekildedir:

 • Saç problemleri yaşayan erkek ve kadınlar için uygundur
 • Alopesi Areata sorununa karşı kullanılmaktadır.
 • Saç kırılmasını önler, esnekliğini artırır.
 • Saç dökülmesiyle mücadelede kullanılır.

DQ HAIR

DQ HYALURONİC ACİD: İnce kırışıklık ve gözenek görünümünün azalmasını sağlamak, cildi sıkılaştırmak ve dolgunluk kazandırmak için formüle edilmiştir. Çapraz bağsız serbest hyalüronik asidin extra konsantre edilmiş halidir. Su moleküllerini çekme ve bağlama özelliği sayesinde cildi nemlendirmeye yardımcı olmaktadır.

Kurumuş cildi nemlendirmede ve cilt yenilemede oldukça etkilidir. Saç derisinin kuruması, nemsiz kalması durumunda tercih edilen hyaluronic acid sayesinde saç derisi canlılık kazanarak saçların sağlıklı hale gelmesine etki etmektedir.

DQ HYALURONIC ACID

Sık Sorulan Sorular

Mezoterapi uygulamasına karar verip vermeme noktasında endişeleri olan herkesin merak ettiği birçok soru bulunmaktadır. Saç mezoterapi hakkında sık sorulan sorulara aşağıda cevap bulabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi Yeni Saç Çıkarır Mı?

Saç mezoterapisi sayesinde saç derisi altındaki hücreler tekrar canlanmakta veya yenide üretimi sağlanmaktadır. Canlanan hücreler yeni saç oluşturmaya etki etmektedir. Mezoterapi hem saçların yıpranmışlığını gidermekte, hem saçların dökülmesini durdurmakta hem de yeni saç çıkarmaktadır. Bu nedenle saç ekimi yerine çoğu kez mezoterapi uygulamasına karar veren kişilere rastlanılmaktadır.

Saç mezoterapisi ağrılı bir tedavi midir?

Saç mezoterapisi işlemi küçük ve ince uçlu iğnelerle gerçekleşmektedir. İşlem öncesinde saç derisine ozonlu buharın nüfuz etmesi ve bu sayede tüm saç hücrelerinin açık olması sağlanmaktadır. İşlemden önceki bu ön hazırlık safhası saç mezoterapisinin ağrılı bir tedavi olmamasını sağlamaktadır.

Özellikle ağrı ve acı duyacağına yönelik endişe duyanların bu konuda rahat olması gerektiğini söyleyebiliriz. İşlemden sonra da herhangi bir ağrı duyulmaması bu saç güçlendirme yöntemini popüler kılmaktadır.

Saç Mezoterapisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Saç mezoterapisinin seans sayısı kişinin problemlerinin boyutuna göre farklılık göstermektedir. Devasa saç problemleri yaşayan kişilere daha fazla seans uygulanmaktadır. Daha hafif düzeyde saç ve saç derisi problemleri bulunanlar için ise çoğu zaman tek seans bile yeterli olmaktadır.

Ancak tedaviden verim almak için en az 4 seans boyunca uygulamaya devam edilmesi önerilmektedir. Saç mezoterapisinin ne zaman etki göstereceği de seans sayısına bağlı olarak değişmektedir.

Seansların bitiminden itibaren ilk 4 hafta içerisinde mezoterapi etkisini göstermektedir. Süreç içerisinde işlem sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenlere dikkat edildiği takdirde etki gösterme süresi daha da kısalabilmektedir. Kısa süre içerisinde etki görülmesi bekleniyorsa hekimin vurguladığı hususlara dikkat edilmeli, saçı tekrardan yıpratacak işlemlerden kaçınılmalıdır.

İlginizi Çekebilir  Dudak Dolgusu

Saç mezoterapisinden sonra süreç nasıl işliyor?

Saç derisi altındaki hücrelerin yeniden sentezlenmesi ve yenilenmesini amacıyla saç mezoterapisi yöntemi en çok uygulanan tedavi yöntemlerindendir.

Saçların altında bulunan deriye ihtiyaç duyulan aminoasit ve vitaminlerin enjekte edilmesiyle birlikte saçların daha sağlıklı bir yapıya ulaşması sağlanmaktadır. Ayrıca saç dökülmesi ve kellik gibi problemlerde mezoterapi sayesinde saç hücreleri uyarıldığından sorun kısa sürede çözülmektedir.

İşlem başlangıçta buhar banyosu yapılarak gerçekleştirilmektedir. Bu sayede saç hücreleri açılmaya başladığından ağrı ve acı hissetme düzeyi minimum seviyede olmaktadır. Bu sayede saç mezoterapisinden sonra süreç oldukça rahat geçmektedir. Ayrıca toparlanma ve iyileşmek sürecine ihtiyaç duyulmadan gündelik hayata devam etmek mümkündür.

Saç mezoterapisinin zararı var mı?

Saç mezoterapisine karar vermeden önce bu uygulamanın herhangi bir zararı olup olmadığı merak edilmektedir. Birçok saç bakımı denemesine rağmen etkili sonuçlar alınamaması mezoterapiye yöneltmektedir. Hemen belirtmeliyiz ki saç mezoterapisi uzman hekimler ve estetisyenler tarafından doğru teknikler uygulanarak yapıldığında güvenilir bir uygulamadır.

Şuana kadar nadir görülen yan etkiler dışında herhangi bir zararı yoktur. Genel olarak saç derisine işlem yapıldığından ve bu derinin hassas bir yapıda olmasından dolayı hafif şişlikler ve kızarıklıklar gözlemlenebilmektedir. Hafif kaşıntılar hissedilmesi de olağan yan etkiler arasındadır.

Uygulama sonrasındaki sürecin özenli ve dikkatli geçirilmesi sayesinde bu yan etkilerin ortaya çıkması engellenmektedir. Tedaviyi uygulayan hekimin uyarıları dikkate alınarak herhangi bir zarar görmeden saç mezoterapisinin etkili sonuçlarından yararlanmak mümkündür.

Saç mezoterapisi saç ekimine alternatif bir yöntem mi?

Saç mezoterapisi saç derisinde bulunan ve saça canlılık veren hücrelerin tekrar aktif hale gelmesi için çeşitli bileşenler içeren karışımın saç derisine enjekte edildiği uygulamadır. Saç ekimi ise saçın tamında veya bir kısmında görülen kellik probleminin tedavisinde kullanılan yöntemdir. Kelliğe dirençli olan saç kökleri saçların döküldüğü bölgeye taşınarak burada da saç oluşumu sağlanmaktadır. Saç ekimi yaptırmak için belirli bir yaşı beklemek gerekir.

Ancak genç yaşlarda saçı dökülenler için bu bekleme süresi geç olabilmektedir. Bu süreçte saç mezoterapi ürünleri kullanılarak saç dökülmesi yavaşlatılmakta veya durdurulmaktadır. Bu nedenle saç mezoterapisi saç ekimine alternatif değil yardımcı bir uygulamadır.

Saç Mezoterapisinin Yan Etkileri Var Mı?

Saç mezoterapisinden sonra ciddi yan etkiler görülmez. Ancak saç derisi hassasiyetine bağlı olarak hafif kızarıklık, kaşıntı ve şişlikler görülebilir. Birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçtiğinden endişe edilecek bir durum değildir.  Bunun dışında hastalar uygulama yapılan gün aktivitelerine devam edebilirler. Gündelik işleri olumsuz etkileyecek bir yan etki görülmez.

Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Saçlarının kötü görünümünden şikâyetçi olup da bir türlü çözüm bulamayanlar mezoterapi uygulamasının geçekten işe yarayıp yaramadığını merak etmektedir.

Saç derisine hücreleri besleyici vitamin, aminoasit gibi bileşenler içeren saç mezoterapi ürünleri enjekte edilmesiyle saç problemleri başarıyla çözüme kavuşmaktadır. Özellikle saç dökülmesi şikâyetiyle mezoterapi uygulamasına başvuranların %95i tedavinin işe yaramsından dolayı memnuniyet duymaktadır.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2023

Saç mezoterapisi genel olarak kolay uygulanışı ve uygun fiyatlı olması nedeniyle en çok tercih edilen saç bakım uygulamalarındandır. Bu işlemde uygulanacak karışımın içeriği kişinin saç derisinde ve saç köklerinde görülen probleme göre değişiklik göstermektedir.

Kimi hastalarda yalnızca nem kaybı görüldüğünden hyaluronik asit takviyesi yeterli görülürken kimi hastalara ek vitamin ve minarel takviyesi içeren özel hazırlanmış karışımlar enjekte edilmektedir.

Kullanılan karışımlar, güzellik merkezlerinin sunduğu fiyatlar, uygulanan tedavi şekli gibi pek çok unsur bu tedavinin fiyatında değişikliğe neden olmaktadır. Tedavinin kişiye özel olarak uygulanması da 2023 saç mezoterapi fiyatları arasında fark görülmesine neden olmaktadır. Saç mezoterapisine net bir fiyat verebilmek için öncesinde güzellik merkezlerinde uzman hekimlerle saç ve saç derisi analizi yapılmalıdır.

Ardından problem belirlendikten sonra kaç seansın yeterli olacağı, hangi bileşenleri içeren karışımların uygulanacağına karar verilmektedir. Bu nedenle ön muayene yapılmadan kesin bir fiyat vermek mümkün değildir.

Bellamono güzellik merkezimizde uygulanan saç mezoterapisi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve fiyat bilgisi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Saç mezoterapisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.