Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Altı Mezoterapisi

Göz Altı Mezoterapisi Nedir?

Göz Altı Mezoterapisi nedir sorusunu cevaplayacak olursak eğer göz altı derisi vücudumuzdaki en ince deri tabaksıdır. Bu nedenle hasar görmesi, deforme olması son derece kolaydır. Sigara kâğıdından bile daha ince olan bu tabaka çoğu kişide problemler görülen bir cilt bölgesidir.

Göz altlarınızda oluşan ve estetik açıdan hoş görünmeyen problemler kişilerin özgüvensiz hissetmesine neden olabilir. Kötü bir görünüme neden olan bu sorunlar bir çok dış veya iç faktörden kaynaklanabilir.

Başta genetik faktörler olmak üzere aşırı stres, yorgunluk, kan dolaşımının yetersiz olması gibi durunlar göz altlarında morluklara, kırışıklıklara ve göz altı torbalarına neden olmaktadır.

Bu problemleri kısa sürede gerçekleşen etkili uygulamalarla yok etmek son dönemlerde kozmetik dermatolojide yeni yöntemlerin geliştirilmesine neden olmaktadır.

Günümüzde göz altında görülen problemlerin çözümünde sıklıkla uygulanan yöntem light eyes olarak adlandırılan göz altı mezoterapisidir. İçeriğinde göz altındaki deriyi besleyen ve canlılık kazanmasını sağlayan birçok vitamin, aminoasit ve bileşenler bulunduran göz mezoterapi ürünleri ile sağlıklı görünüme kavuşabilirsiniz.

Göz Çevresi İçin Göz Altı Mezoterapisi

Göz altında bulunan derinin ince ve hassas bir yapıya sahip olması burada birçok cilt probleminin görülmesine neden olmaktadır. Çeşitli onarıcı bakım kremleri, makyaj hileleri denense de bu uygulamalar etkili ve kalıcı sonuçlar sağlayamamaktadır. Göz çevresinde görülen çökmeleri, torba oluşumları, koyu halkalar gibi çözümü zor olan problemler göz altı mezoterapisi ile kısa sürede ortadan kalkmaktadır.

Bu tür sorunların nedeni genellikle deri altında bulunan ve yaklaşık pinpon topu büyüklüğünde olan göz küresinin lenf ve kan dolaşımının bozulmasıdır. Bunun sonucu olarak göz torbaları, göz altı morlukları, gevşeklik gibi sağlıksız görünümler ortaya çıkmaktadır. Çözüm olarak ise tıp çevrelerinde en etkili yöntem olarak bilinen mezoterapi tedavisi uygulanmaktadır.

Mezoterapi uygulamasının temeli mikro boyuttaki iğnelerle göz altında kan dolaşımının yeterli düzeye çıkmasını sağlayan bileşenlerin enjekte edilmesidir. Cildin diğer pek çok bölümünde olduğu gibi göz altlarında mezoterapi uygulanması etkili sonuçlar sağlamaktadır.

Acı düzeyi oldukça düşük olan, kısa sürede etkilerini gösteren ve sonrasında ayrıca bir toparlanma süreci gerektirmeyen bu yöntem dış güzelliğine düşkün olanların en çok tercih ettiği uygulamalardandır.

Göz Altı Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi içerisinde hyaluronik asit, çeşitli antioksidanlar, aminoasitler ve B grubu vitaminleri bulunan kokteylin deri altına enjekte edilerek uygulandığı bir tür gençlik aşısıdır.

Bu maddelerin birbirleriyle oluşturduğu sinerji sayesinde göz altında meydana gelen morarma, koyu halka görünümü, çukurlaşma, torba oluşumu, kırışıklık, renk eşitsizliği gibi sorunlar giderilebilmektedir. İşleme geçilmeden önce lokal anestezi kremleri kullanılarak göz çevresi uyuşturulmaktadır.

Çok hassas olan göz altı derisine yapılan iğnelerden acı hissedilmemesi için tam olarak uyuşukluk etkisinin gelmesi beklenmektedir. Bu bekleme süresi ortalama 20 dakikayı bulmaktadır.

Ardından küçük boyuttaki özel mezoterapi iğneleri kullanılarak göz çevresinde sorun görülen belirli bölgelere 1,5-3 santim aralıklarla hazırlanan ilaç enjeksiyonu gerçekleştirilmektedir. İşlem yaklaşık 15 dakika gibi çok kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Anestezi işlemi ile birlikte toplamda 35 dakika gibi kısa bir sürede mezoterapi tedavisi yapılmaktadır. İşlem sonrasında kişiler hemen güncelik rutinlerine dönebilirler. Ayrıca iyileşme süresine ihtiyaç duyulmaz.

Mezoterapi ardından göz çevresinde hafif kızarıklıklar ve hafif şişlikler görülmesi normal bir durumdur. Hekimin önerisi üzerine gösterilen şekilde buz jelleriyle masaj yapılarak bu hafif düzeydeki yan etkilerin kısa sürede hızla kaybolması sağlanmaktadır.

Uygulamasının basit olması ve işlem sonrasında herhangi ciddi bir yan etki görülmemesi göz altı mezoterapisinin göz çevresi problemlerinin çözümünde en çok tercih edilen tedavi yöntemi olmasını sağlamaktadır.

Göz Altı Mezoterapi Kaç Seans Uygulanır?

Panda görünümünü andıran göz altlarındaki koyu halklar can sıkıcı bir hal aldıysa göz altı mezoterapi yöntemine başvurabilirsiniz. Birçok sağlık ve güzellik merkezinde yapılan bu tedaviye başlamak için ön muayene yapılmaktadır.

Muayene sırasında cildiniz analiz edilerek göz altındaki problemler tespit edilmektedir. Muayenene sonucunda göz altı çevresinin durumuna göre hangi göz mezoterapi ürünleri kaç seansta uygulanacağına karar verilmektedir.

Problemin boyutuna göre hafif sorunlarda tek seansta bile çözüm sağlanabilirken giderilmesi daha zor olan problemlerde 10 seansı bulan mezoterapi işlemi uygulanmaktadır.

Ancak sorun her ne kadar hafif olsa da etkili sonuçlar elde edilmek isteniyorsa en az 5 seans boyunca devam edecek şekilde tedavi yapılmalıdır. Tedaviyi uygulayacak hekimin tavsiyesi üzerine seanslar genellikle 10 günde bir yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Saç Mezoterapisi

Göz altındaki derinin çok daha hassas olmasından dolayı diğer mezoterapi uygulamalarından farklı olarak seanslar sık sık olmalı ve azar azar enjeksiyon yapılmalıdır. Bu şekilde gerçekleştirilen işlemlerden daha konforlu sonuçlar alınmaktadır.

Göz Altı Mezoterapisini Kimler Tercih Edebilir?

Göz altı problemleri oldukça yaygın olarak görülen ve gerek sağlık gerek estetik açıdan rahatsızlık hissettiren durumlardır. Çözüm olarak cerrahi yöntemler yanında birçok alternatif yöntem kullanılmaktadır. En kapsamlı ve etkili faydayı sağlayan tedavi metodu ise göz altı mezoterapisidir.

Göz altında bulunan koyuluklardan, kırışıklardan, torba görünümünde, çizgilerden yakınan herkes göz altı mezoterapisini tercih edebilir. Bu uygulamayı yaptırabilme koşulları şu şekildedir:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Kadınların hamilelik sürecinde veya hamilelik sonrasında emzirme döneminde olmamaları
 • Göz altı mezoterapi ürünleri içerisinde bulunan bileşenlere alerjinin bulunmaması
 • Göz altı bölgesinde herhangi bir enfeksiyon veya diğer sağlık sorunlarının olmaması

Bu koşulları sağlayan herkes şikâyetlerinden kurtulmak için göz altı mezoterapi tedavi yöntemini gönül rahatlığıyla tercih edebilir. Kişiye özel olarak tasarlanan uygulama sayesinde istenilen estetik görünümlü göz çevresine sahip olmak kısa sürede gerçekleşecektir.

Göz Altı Mezoterapisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz altı tedavisinden sonra kişiler gündelik işlerine devam edebilmektedir. Ancak hafif de olsa kızarıklık ve şişlik gibi işlem sonrası yan etkiler meydana gelebilir. Bu durum endişe sebebi olmamalıdır.

Göz altı derisi çok hassas olduğundan dolayı buraya ince uçlu iğnelerle yapılan işlem sonrasında bu tür komplikasyonlar gelişmesi son derece normaldir. Olağan olan bu yan etkiler genellikle 24 saat süre içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır.

İşlem sonrasında konforlu şekilde iyileşme görülmesi için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır:

 • İşlem sonrasında doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmamaya dikkat edilmelidir
 • Seans sonrası ilk gün göz çevresindeki hassasiyet arttığından bu bölgelere makyaj yapılamamalıdır
 • Uygulama yapılan bölgeyle temastan kaçınmalı ve kaşınsa bile ovulmamalıdır
 • İlk 24 saat boyunca aşırı sıcak suyun göz altlarına temas etmesinden kaçınılmalıdır
 • Yüzde kırışıklığa sebep olacak yüz ve mimik hareketleri yapılmamalıdır.

Belirtilen noktalara dikkat edildiği takdirde uygulamadan beklenen verim alınmaktadır.

Göz Altı Mezoterapisi Sonrası Görülen Değişiklikler Nelerdir?

Mezoterapi uygulamasının cildin farklı bölgelerinde sağladığı birçok fayda bulunmaktadır. Göz altlarında ve çevresinde yaygın olarak görülen ve tek başına giderilemeyen sorunlarda da profesyonel olarak mezoterapiye başvurulmaktadır.

En çok talep gören göz altı mezoterapisi işlem öncesi ve sonrasının karşılaştırılmasında hastalar büyük bir şaşkınlık ve memnuniyet duymaktadır. Peki göz altı mezoterapisi sonrası görülen değişiklikler nelerdir?

 • Yaklaşık 6 ila 8 seans arasında gerçekleşen uygulamanın etkileri kendini 3. seansta göstermeye başlamaktadır
 • Göz altında oluşan morarmalarda ve torbalarda azalış görülmekte, halka görünümü zaman içerisinde azalmaya başlamaktadır.
 • Göz altlarındaki derinin elastikiyetini kaybetmesi sonucu sarkmalar meydana gelmektedir. Yaşanan sarkma problemi ise 5. seans itibari ile kolajen üretimine yardımcı olunduğundan gergin bir hal almaktadır.
 • Kişiyi yorgun, bezmiş ve daha yaşlı gösteren o kötü görüntü ortadan kalkmaktadır.
 • Göz çevresinde görülen renk değişiklikleri kısa süre içerisinde çözülür ve kişi eşit renk tonuna sahip bir cilde sahip olmaktadır.
 • Uygulama botoks ile birlikte uygulandığında kırışıklık sorunları büyük oranda ilk seanstan itibaren çözülmektedir.
 • Gözle görülür bir gençleşme sağlanmaktadır

Göz Altı Mezoterapisi İle Botoks Aynı Şey Midir?

Göz altında oluşan problemlerin giderilmesi için hangi tedavinin daha etkili olduğunu merak edenler botoks ve mezoterapinin aynı şey olup olmadığını merak etmektedir. Hemen cevap vermeliyiz ki bu iki yöntem ile aynı şeyi amaçlanmamaktadır.  İki uygulama da farklı sorunların çözümünde kullanılsa da birlikte uygulandığında cilt çok daha sağlıklı görünmektedir.

Botoksun aynı zamanda estetik görünüm kazandırma amacı da bulunduğundan ışıl ışıl parlayan ve kırışıklıklardan arındırılmış bir cilt hayali olanlar için mezoterapi ve botoksun aynı anda uygulanması avantaj sağlayan bir tekniktir. Botoks ve göz altı mezoterapisinin birbirinden farkları ise şu şekildedir:

 • Botoks içerdiği madde ile göz altı alanında kırışıklıkları azaltmaktadır. Mezoterapi ise tamamen cildin yenilenmesi ve parlaması için yapılan bir işlemdir.
 • Botoks tek seans olarak uygulanmaktadır. Mezoterapi ise ihtiyaca göre 6-8 seansa kadar çıkabilmektedir. Mezoterapiyi bir tür cilt bakımı olarak düşünmek mümkündür.
 • Mezoterapi ciltteki renk eşitsizliklerinin giderilmesini de hedef alırken botoks sadece göz çevresinde oluşan kırışıklığın giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır.

Bunun dışında iki yöntem birleştirildiğinde ortaya çıkan uygulama mezobotoks olarak isimlendirilmektedir. İki yöntemin beraber kullanılması uzmanların önerileri arasında yer almaktadır. Fakat açık bir ifade ile iki uygulamanın birbirinden farklı işlemler olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Soğuk Lipoliz

Göz Altı Mezoterapisi Kalıcı Mıdır?

İlk seanstan itibaren gözle görülür değişimler sağlayan mezoterapinin kalıcı bir işlem olup olmadığı merak edilen bir başka sorudur. Özellikle göz altının fazla koyu olmasından yakınanlar bu işlemin kalıcılığı hakkında fikir sahibi olmak istemektedir. Uygulamanın kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Genel olarak göz altı mezoterapisinin sağladığı olumlu etkilerin kalıcılığı yaklaşık 1 sene sürmektedir. Bu süreden sonra mezoterapi giderek etkisini azaltmaktadır. Ancak ihtiyaç duyulması halinde işlem tekrarlanarak yine canlı, parlak, sağlıklı bir göz çevresine sahip olmanız mümkündür.

Kişiye özel olarak hazırlanan kürün düzenli aralıklarla uygulanması mezoterapi etkisinin uzamasını sağlayarak kalıcılığını arttırmaktadır.

Göz Mezoterapi En İyi Ürünleri Nelerdir?

Göz mezoterapisinden beklenen faydanın sağlanması için kullanılan ürünlerin kaliteli ve tedaviye uygun olması son derece önemlidir. İyi standartlarda üretilmiş, içerisinde cilt problemlerinin çözümünde etkili vitamin, aminoasit gibi bileşenler bulunan ürünler sayesinde kolaylıkla göz altı problemlerinden kurtulmak mümkündür. Bellamono güzellik merkezimizde titizlikle kullanılan başlıca göz mezoterapi ürünleri şu şekildedir:

DQ REJUVEYES: İçeriğinde bulunan hyaluronik asit ve 3-peptit kompleksi sayesinde göz çevresindeki cilt güçlenir, pürüzsüzleşir ve aydınlanma sağlanır. Aynı zamanda içerdiği ginkgo biloba ve yabani enginar özü göz altında elastikiyeti arttırır ve güçlü drenaj etkisi sağlar. Ürünün sağladığı diğer faydalardan bazıları şunlardır:

 • Göz altı koyu halkaların görünümünü azaltır.
 • İnce çizgileri ve kırışıklıkları giderir
 • Kaş ortasındaki ve kazayakları kırışıklıklarını azaltır
 • Kuruluk ve dehidrasyonu önler.

DQ REJUVEYES

PEPTİDYAL 2: Kollajen Elastin Hyalüronik Asit üretimini destekleyerek göz altı hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Yaşlanma karşıtı bir proses olarak göz altı problemlerinde kombine tedavilere uygulanır.

PEPTİDYAL 2

PEPTİDYAL HX: Yüz ve vücut bakımı için yenilikçi teknolojiyle üretilmiş ürün göz çevresi problemlerinde de başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Cildin deforme olmuş yerlerini onararak sağlıklı bir görünüm kazanmasında etkilidir. Elastikiyetini kaybetmiş göz altı derisinin gevşemesinin önüne geçer, sıkılaşma sağlar.

PEPTİDYAL HX

Göz Çevresi Problemleri Neden Oluşur?

Göz etrafında bulunan ve çoğu kişide sıklıkla karşılaşılan problemler göz altı torbası oluşumu, göz altı morlukları ve çukurları, göz altı kırışıklıklarıdır. Her bir probleminin ortaya çıkmasında ortak nedenler görülebilmektedir. Hangi göz problemleri neden oluşur diye merak ediyorsanız cevabı şu şekildedir.

1.Göz Altı Morlukları ve Çukurları:

Kemik yapısı: Göz yapısının içe çökük şekilde olması zamanla göz altlarında gölgeler oluşmasına neden olmaktadır. Gözün altında bulunan kemiğin daha çukur olması göz altında kararma ve gölgelere neden olmaktadır. Bu gölgelenmeler de göz altlarını olduğundan daha koyu göstermektedir.

Uykusuzluk ve Yorgunluk: Gün boyu uykusuz ve yorgun olmak yüzün daha solgun ve cansız görünmesine neden olmaktadır. Bu da gözaltlarındaki morlukların daha koyu görünmesine yol açmaktadır. Aynı zamanda yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle göz altı torbaları da oluşabilmektedir.

Güneş ışınları: Uzun süre boyunca güneşin zararlı ışınları altında kalmak göz altındaki melanin seviyesinde azalışlara neden olmaktadır. Vücudu güneş ışınlarına karşı korumakla görevli olan melanin azalması göz altı morluklarının oluşumunda etkili olmaktadır.

Hiperpigmentasyon: Melanin maddesi vücudu güneşin zararlı ışınlarından korumakla görevli olmakla birlikte aynı zamanda cilde renk veren pigmentlerin oluşumunda görev almaktadır. Eğer melanin vücutta daha fazla üretilemeye başlanmışsa ciltte lekeler ve koyuluklar oluşması kaçınılmazdır. Bu koyuluklar da göz altlarında istenmeyen morluk görüntüsüne neden olmaktadır.

Dengesiz ve düzensiz beslenme: Vücudun sağlıklı şekilde fonksiyonlarını yerine getirmesinde etkili olan faktörlerden biri de dengeli ve düzenli beslenmektir. Ancak beslenme alışkanlıkları bazı kişilerde düzenli değildir. Bazı kişiler tuzlu gıda tüketimine ağırlık vermekte ve gün içerisinde yeteri kadar su tüketmemektedir.

Düzensiz ve dengesiz beslenme sonucunda cilt ve kan vücudun ihtiyacı olan gerekli besinleri alamamaktadır. Bunun sonucu olarak da göz altı morlukları, çökmeler ve renk değişimleri gibi problemler baş göstermektedir.  Özellikle bol bol su içmek göz altında oluşan koyulukların biraz da olsa yok olmasını sağlamaktadır.

2.Gözaltı Torbaları                                                

Göz altında şiş bir görünüme neden olan göz altı torbaları odlukça sık rastlanan bir sorundur. Göz altında torba oluşmasına neden olan bir çok etken bulunmaktadır.

Uykusuzluk, yorgunluk, genetik faktörler, ilaç kullanımı ve tuzlu beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak gelişen sıvı tutulmasından kaynaklanan göz altı torbaları insanları rahatsız etmektedir. Ayrıca fiziki stres, ağlama, egzama, hormon düzensizlikleri, ısı değişimi, burun yapısı sorunları da göz altı problemlerinin oluşumuna etki etmektedir.

İlginizi Çekebilir  Cilt Neden Yaşlanır?

3.Göz Altı Kırışıklıkları

Göz altı kırışıklıklarının ortaya çıkmasında da tıpkı diğer göz çevresi sorunlarında olduğu gibi genetik faktörler, kötü beslenme alışkanlıkları, stres, yaş ilerlemesi etkili olmaktadır. Tüm önlemler alınsa da göz altı kırışıklıkların ortaya çıkması medikal ve cerrahi yöntemler dışında çoğu zaman kişilerin kendi çabalarıyla önlenememektedir.

Göz altında oluşan bu türdeki cilt problemlerinde sorunun kaynağına yönelik uygun tedavi metotları uygulanmaktadır. Çoğu göz çevresi sorununda mezoterapi uygulamasının başarılı sonuçlar sağlamasından dolayı en çok tercih edilen yöntemdir. Göz altı mezoterapisi uygulamasına başlayarak kısa süre içerisinde çeşitli nedenlerden kaynaklanan göz çevresi problemlerinden kurtulabilirsiniz.

Göz Çevresi Problemleri Nelerdir?

Yüzdeki deriye oranlar nerdeyse 10 kat daha ince olan göz altı derisi cilt dokusunun en hassas olduğu bölgelerdedir. Aynı zamanda fiziksel aktivitelerin de en çok etkilediği alandır.

Gün içerisinde defalarca göz kırpılır, kaş çatılır, şaşırılır veya gülümsenir. Bu refleks hareketleri veya fiziksel tepkiler zaten hassas bir yapıda olan çöz çevresinde çeşitli problemler görülmesine de zemin hazırlar.

Bunlar dışında göz ve çevresine sürekli olarak makyaj yapılması, kullanılan ürünlere alerjisi olanlar bakımından da ayrıca bir risk oluşturur. Göz altında oluşan problemlerin türüne göre ışık tedavisi, lazer, somon DNA gibi farklı çeşitlerde tedaviler uygulanmaktadır. Bu tedaviler sayesinde göz altı problemlerinin önüne geçilerek kısa sürede rahatsızlık yaratan fiziksel durum ve kötü estetik görüntüden kurtulabilirsiniz.

Hangi problemin var olduğuna göre medikal veya cerrahi uygulamalar uygulanarak sorunun en kısa sürede çözülmesi sağlanmaktadır. Mezoterapi tedavisi de göz çevresinde gelişen cilt problemlerine son vermek amacıyla uygulanan bir medikal estetik uygulamasıdır.

Yaşadığınız göz çevresi problemini tespit ederek size uygun tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Genel olarak göz çevresinde sıklıkla görülen problemeler ise aşağıdaki gibidir:

 • Göz kapağı şişmesi
 • Göz altı torbaları
 • Orta yüz bölgesinde sarkma.
 • Göz altında kararma – morarma. Koyu halkalar
 • Üst göz kapağı sarkması
 • Kaz ayakları
 • Kaş düşüklüğü
 • Göz kapağı düşmesi.
 • İnce çizgi oluşumları
 • Yağ bezeleri

Bu sorunların ortaya çıkmaması için genellikle düzenli ve doğru bir şekilde göz çevresi bakımının yapılması, beslenmeye dikkat edilmesi ve fiziksel aktivitelerin yapılması yeterli olmaktadır. Ancak problemin ortaya çıkmasından itibaren kimi zaman çözümünün daha zorlayıcı olmasından dolayı profesyonel destek alınması gerekmektedir.

Mezoterapi de uzman hekim veya estetisyenler tarafından yapılan gençleştirme tedavilerinden biridir. Göz mezoterapi ürünleri kullanılarak yapılan tedavide hedeflenen çözüme büyük ölçüde ulaşılmaktadır.

Göz Çevresi Problemleri Nasıl Çözümlenir?

Göz çevresinden birbirinden farklı pek çok cilt problemi ortaya çıkabilmektedir. En faydalı tedavi yönteminin tespit edilebilmesi için bu problemlerin ortaya çıkmasına neden olan etkenlerin doğru bir şekilde analiz edilmesi gereklidir. Eğer göz altı problemleri bazı alışkanlıklardan kaynaklı ise rahatsızlık uyandıran göz altı problemlerine yol açan bu alışkanlıklardan kurtulmak gerekir.

Uzun süre bilgisayara bakmak, tütün ürünü ve alkol tüketiminde aşırıya kaçmak, gözleri fazla yoracak aktivitelerle meşgul olmak, göz bozukluğu olduğu halde gözlük kullanmamak gibi pek çok alışkanlık göz çevresi problemlerinin ortaya çıkışında doğrudan etkilidir.

Herhangi bir tedaviye başlanmadan önce bu alışkanlıkları terk etmeye özen gösterilmelidir. Bu sayede belki de tedaviye gerek kalmadan göz altı sorunları kendiliğinden iyileşebilmektedir.

Eğer göz çevresi problemleri hala çözülmediyse medikal veya cerrahi işlemlerden yardım alınması gerekebilir. Göz altı ışık dolguları, somon DNA, lazer, alın iğne, göz mezoterapi ürünleri takviyesi gibi alternatif bir çok yöntem bulunmaktadır.

Genel olarak göz altı mezoterapisi ürünleri kullanılarak yapılan tedavi birçok problemin giderilmesinde etkili olmaktadır. Yaşadığınız sorunu uzman hekimlerle paylaşarak hangi çözüm yolunun daha etkili olduğuna karar verebilir ve bu doğrultuda tedaviye başlayabilirsiniz.

Göz Altı Mezoterapisi Ürün Fiyatları 2023

Göz çevresinde görülen problemlerinin çeşidine göre pek çok farklı yöntemle tedavi yapılabilmektedir. Sağlık ve güzellik merkezlerinin fiyatlandırmasına, uygulamanın şekline, şikâyetçi olunan göz çevresi problemlerinin tedavisinin zorluğuna göre göz mezoterapi ürünleri fiyatları değişiklik göstermektedir.

Mezoterapinin daha etkili sonuçlar sağlaması için botoks ile birlikte uygulanması fiyatlarda artışa neden olmaktadır. Tüm cilt estetik uygulamaları ve göz mezoterapisi hakkında detaylı bilgi almak ve fiyat bilgisine ulaşmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Göz altı mezoterapisi fiyatları 2023 hjakkında bilgi sahibi olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.