Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı yaşlanma sürecinde yüzün eski sağlıklı halini geri getirmek için içerisinde hyaluronik asit, aminoasit ve pepditlerin bulunduğu çözeltinin cilde enjekte edilmesidir. İçeriğinde nemlendirme etkisi olan hyaluronik asidin bulunması yüzün kuruluğunu gidermektedir.  Bu sayede cilt yaşlanmaya bağlı olarak kaybettiği canlılığını tekrar kazanmaktadır

Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte ve özellikle yüzde kırışıklıklar, sarkmalar, çizgiler oluşmaya başlar. 20’li yaşlardan itibaren vücuttaki hyaluronik asit seviyesi giderek düşer. Hyaluronik asidin düşmesi cilt kalitesini düşüren sıkıntılara yol açar. Bu sıkıntıları gidermek için çeşitli tedavi yöntemleri araştırılmaktadır. Yüzün eski parlak, canlı ve genç görünümünü kazanması için birçok cilt gençleştirme yöntemleri denenmektedir.

Nemlendirici kremler, yüz bakım maskeleri gibi uygulamalarla cildin sağlıklı haline dönmesi denense de çoğu zaman kalıcı ve etkili sonuçlar elde edilememektedir. Bir tür mezoterapi yöntemi olan gençlik aşısı da yüzü gençleştirmeye alternatif yöntemlerden biridir.

Yüzde kırışıklıkların, kuruluğun, çökmelerin nedeni vücuttaki hyaluronik asidin zamanla yetersiz kalmasıdır. Yüze parlaklığı ve canlılığı sağlayan bu maddenin etkisini yitirmesine karşın gençlik aşısı ile tekrar hyaluronik asit takviyesi yapılmaktadır.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Yüzün gençleşmesini sağlayan gençlik aşısı için sabit bir uygulama şekli bulunmamaktadır. Doktorun hastanın cildini analizi neticesinde ihtiyaç duyduğu miktarda ve yöntemde uygulanabilir.

Genellikle 10-15 gün arayla ve 2-3 seans şeklinde uygulandığı bilinmektedir. İşlem iğneyle gençlik serumunun enjekte edilmesi şeklindedir. Bu nedenle işlemden önce, hastanın herhangi bir acı duymaması için lokal anestezi kremi uygulanır.  Krem ortalama 10-15 dakika bekledikten sonra dezenfektanla temizlenir ve iğne aşamasına geçilir.

Aşının uygulanacağı alanda 1-1,5 cm aralıklarla küçük iğneler kullanılarak enjeksiyon yapılır. Bu işlem de ortalama 15-20 dakika sürer. İşlem tamamlandıktan sonra enjeksiyon bölgesinde hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülmesi normaldir.

Hatta nadir de olsa 2-3 gün içerisinde iyileşecek morluklar da oluşabilir. Gençlik serumu etkisini gösterdikten sonra cilt eskisinden bile daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Gençlik aşısının uygulanmasının nedeni ciltte nem azalmasına bağlı olarak kuruluk, sarkma, çökme, kırışıklık gibi problemlerin yaşanmasıdır. Bu duruma sebep olan ise vücuttaki hyaluronik asit seviyesinin 20li yaşlardan itibaren zamanla azalmasıdır.

Gençlik aşısını yasal olarak 18 yaşını doldurmuş herkes yapabilir. Ancak cildin 30lu yaşlardan itibaren sağlıklı görünümünü kaybetmesi gündeme geldiğinden bu yaştan itibaren cilt problemleri yaşayan kadın veya erkeklere gençlik aşısı uygulaması tavsiye edilmektedir.  Gençlik aşısı kimlere uygulanabilir sorusunun cevabı şu şekildedir:

 • Cildinde nem oranı azalmış kişilere
 • Parlaklığını kaybetmiş mat ve soluk ciltlere,
 • Fazla sigara alışkanlığına bağlı olarak ortaya çıkan lekeleri ve ince kırışıkları olan kişilere
 • Cilt tonunda belirgin eşitsizlik olanlara
 • Cildi elastik olma özelliğini kaybeden ve sarkma problemi olan kişilere
 • Kırışıklık şikâyetleri olanlara,
 • Cildinde sorun olmamakla birlikte cilt sağlığını korumayı amaçlayanlara gençlik aşısı uygulanabilir.

Gençlik Aşısı ile Hangi Bölgeler Tedavi Edilir?

Yaşlanmayla birlikte cilt sağlıklı görünümünü de kaybeder. Bir bütün olarak cildin her bölümünde kırışıklık, kuruluk gibi problemler yaşanır. Bu problemlerin çözümünde pek çok yöntem denese de en etkili seçeneklerden biri gençlik aşısı yaptırmaktır. Gençlik aşısı uygulanan cilt adeta yaşlanmayla mücadele ederek estetik görünümünü kaybetmemeye toleranslı hale gelir.

Cilde nem takviyesi sağlayan gençlik aşısı cildin her bölgesine uygulanabilir. Özellikle alın, göz çevresi, kaş arası, dudak etrafı, boyun, dekolte bölgesi ve el üstleri kuruluk ve kırışıklığın en çok gözlemlendiği yerlerdir.

Gençlik aşısı genellikle sayılan bölgelerde yaşlanmaya veya diğer çeşitli faktörlere göre meydana gelen sorunların tedavisinde kullanılır.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Gençlik aşısının uygulanmasından itibaren ciltteki nem oranında artış gözlemlenir. Bu sayede cildin eski parlak ve canlı görünümüne kavuşması oldukça kısa bir sürede gerçekleşir.

Uygulamanın ardından etkinin görülmesi için ciltte oluşan hafif morluk ve kızarmaların kaybolması gerekir. Kendiliğinden iyileşen kızarıklık ve morluklar yaklaşık 2 gün içerisinde yerini sağlıklı bir cilde bırakır.

Yani yaklaşık 2 gün sonra gençlik serumu etkisini göstermeye başlar. Cildin parlak ve canlı hale gelmesi aşının etkisi göstermeye başladığının en belirgin göstergesidir.

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gençlik aşısından beklenen verimin alınması için sonrasında dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • İşlem sonrasında 1-2 gün hamam, havuz ve saunaya girilmemelidir.
 • İşlemden sonraki ilk 2 gün solaryuma gidilmemelidir
 • İşlemden sonra 24 saat boyunca cilde dokunulmamalıdır
 • İşlemden sonraki 24 saat boyunca gençlik aşısının yapıldığı alanlara makyaj yapılmamalıdır.
 • Doktorun yazdığı ilaçlar varsa kullanılmalı, önerdiği tedavilere özen gösterilmelidir
İlginizi Çekebilir  Burun Dolgusu

Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

Son zamanların gençleştirmeyi sağlayan popüler estetik işlemlerinden biri gençlik aşısıdır. Yapılan klinik araştırmalar neticesinde gençlik aşısının pek çok fayda sağladığı ortaya konmuştur. Gençlik aşısının faydaları nelerdir diye merak ediyorsanız:

 • Cildin yaşlanmaya bağlı olarak kaybettiği nemi arttırır
 • Cildin elastikiyetini arttırır
 • Cilde parlaklık verir
 • Ciltte yüksek oranda nem etkisi meydana getirir
 • Yaşlanma etkisinin ve çevresel faktörlerin ciltte ortaya çıkardığı hasarları onarır
 • Cilt sarkmalarında gözle görülür iyileşme sağlar.
 • Göz çevresinde oluşan, kaz ayakları olarak adlandırılan kırışıklıkları azaltır

Gençlik Aşısı Uygulamasında Kullanılan Ürünlerimiz

Gençlik aşılarının içerisinde hyaluronik asit, aminoasit, peptit ve çeşitli vitaminler bulunmaktadır. Kliniğimizde kullandığımız ürünler sayesinde cildinizin eskisinden daha güzel görünmesi sağlanır. Gençlik aşılarımız ve yanında kullanılan ürünlerimiz yüksek kalitede olup cildi besleyen ve kusursuz hale getiren ürünlerdir.

EJAL 40: İçerisinde %100 SAF hyaluronik asit içeren ürünümüz cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları azaltır. Cilt tonunun eşitlenmesini ve tahrif olmuş cilt dokusunun iyileşmesini sağlar. Yüksek oranda hyaluronik asit içermesinden dolayı daha nemli bir cilt elde edilir. Özellikle el, boyun ve dekolte bölgesinde cilt problemlerini onarmada başarılı sonuçlar sağlar.

EJAL 40

PEPTİDYAL 2: 20 mg hyaluronik asit ve aminoasit içeren gençlik aşısı pek çok cilt probleminin çözülmesine yardımcı olur. Kullandığımız ürün kollejen elastik hyaluronik asit üretimini destekler. Hücre yenilenmesine hız kazandırır. Oksijen radikalleri üzerindeki oksidatif stresi kaldırmaya yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı bir aşıdır, cildi gençleştirir. Cilde nem ve dolgunluk sağlar. Özellikle çatlak tedavilerinde başarılı sonuçlar gösterir.

PEPTİDYAL 2

PEPTİDYAL HX: Yüz ve cilt bakımında kullanılan şırınga ürünlerimizdendir. İçerisinde hyaluronik asit, kalsiyum hidroksiapatit, glisin ve prolin bileşenleri mevcuttur. İnce deformitelerin düzeltilmesinde ve cilt tonunun eşitlenmesinde kullanılır. Cildin elastikiyetini ve sıkılığını sağlamaya yardımcıdır.

PEPTİDYAL HX

DQ HYALURONIC ACID: İnce kırışıklıkları ve gözenekleri azaltmak, cildi sıkılaştırmak ve dolgunluğunu sağlamak için üretilmiş ürünlerdendir. Cildi canlandırıcı ve besleyici etkileri vardır. Cildin gençleşmesini, cilt tonunun aydınlanmasını sağlar. Cildin yaşlanmasını önlemeye yönelik kullanılır.

DQ HYALURONIC ACID

DQ MESO GLOW: Ürünümüz uzun süreli Lifting etkisini sağlamak ve cilt tonunu dengelemek için hazırlanmış güçlü bir formüldür. Cildin elastikiyetini arttırmakla birlikte cilde parlaklık verir. Cilt ve cilt altındaki yaşlanma belirtilerini baskılamada etki gösterir.

DQ MESO GLOW

Gençlik Aşısı (Gençlik Serumu) Kaç Seans Yapılır?

Gençlik aşısının kaç seans boyunca uygulanacağını belirlemede etkili pek çok faktör bulunmaktadır. Hastanın yaşı, hangi cilt problemlerine sahip olduğu, kırışıklık derecesi, cilt türü ve tonu gibi özellikler seans sayısının değişkenlik göstermesine neden olmaktadır.

Gençlik aşısının kaç seans uygulanacağı hastanın ihtiyacına göre değişse de genel olarak 3-4 seans uygulanarak cilt problemleri ortadan kaldırılmakta ve cildin gençleşmesi sağlanmaktadır. Seans aralıkları ise genellikle 2 haftadır. Sene çerisinde 1 veya 2 defa tekrarlanmasında sakınca yoktur.

Günümüzde kaliteli gençlik aşıları sunduğunu iddia eden güzellik merkezlerinde gençlik aşısı seansları 1 veya 2 seanstır. Ancak profesyonel güzellik merkezlerinde gençlik aşısı seanslarının maksimum düzeyde sunulduğu dikkate alınmalıdır.

En zor cilt problemlerinde seans sayısı maksimum 4-5 seansı bulabilmektedir. Bu sayede cildiniz tüm problemlerden arındırılarak daha genç bir görünüme kavuşmaktadır.

Gençlik Aşısı Hangi Cilt Problemlerinde Tercih Edilir?

Gençlik aşısının uygulanma alanları genellikle yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan cilt problemleridir. Aşı içerisinde bulunan hyaluronik asit yaşlanma sonucu azalan nemi telafi etmekte ve cildin eski sağlıklı haline dönmesini sağlamaktadır. Yaşlanma etkilerini yavaşlatan gençlik aşısının uygulandığı cilt problemleri şu şekildedir:

 • Yaşlanmaya bağlı gelişen cilt sarkmaları
 • Yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıkan cilt kırışması
 • Sigara tüketimi nedeniyle cildin zarar görmüş olması
 • Cildin güneşin zararlı etkilerine maruz kalması
 • Ciltte geçmiş ya da hala devam eden akne problemleri
 • Cildin nemini kaybetmesi
 • Cildin parlaklığını kaybederek matlaşması, canlılığını yitirmesi

H100 Aşısı El Üstü Faydaları Nelerdir?

H100 aşısı kırışmış, deforme olmuş, kurumuş ciltlerin tedavisinde kullanılan gençlik aşısıdır.  Bu aşı sayesinde problemli bölgede nem oranı arttırılarak cildin canlılık kazanması sağlanır.

Yaş ilerlemesinden veya cildin hasara uğramasından dolayı vücudun o bölgelerde sentezleyemediği vitaminler aşı sayesinde doğrudan cilt altına enjekte edilmektedir. İşlem neticesinde canlılığını yitirmiş cilt taze ve yumuşak hale gelmektedir.

İlginizi Çekebilir  Dolgu Markaları

H100 gençlik aşısının en çok uygulandığı bölgeler el, boyun, dekolte gibi kırışmaya meyilli bölgelerdir. El üstünde yaşlanmaya bağlı olarak kırışıklar, kurumalar meydana gelebilir. Ayrıca çevresel faktörler de özellikle el üstünde çeşitli cilt problemlerinin görülmesine neden olur. Ellerin çok soğuk havaya, soğuk veya sıcak suya maruz kalması elde çatlaklar, kırışıklar ve kurumalara neden olmaktadır.

Hem sağlık açısından hem de estetik açıdan kötü hissettiren el üstündeki cilt sorunlarının tedavisi gençlik aşısıyla mümkündür. Elin nem takviyesi sayesinde yumuşaması, kuruluğun ve çatlaklığın iyileşmesi, derinin daha gergin olması gençlik aşısının el üstü faydaları arasındadır.

Gençlik Aşısı Kalıcı Mıdır?

Ciltte oluşan sıkıntılara çözüm bulmak için birçok yöntem denemektedir. Farklı çeşitte cilt kremleri kullanılarak cildin güzel görünmesi istenmektedir. Ancak bu yöntemler çoğu zaman etkili sonuçlar meydana getirmez.

Cilt problemlerinin ortaya çıkmasının temel nedeni hyaluronik asit seviyesinin zamanla azalmasıdır. Yirmi yaşından itibaren vücutta bulunan bu bileşen giderek azalır ve nem miktarının da azalmasına neden olur. Ciltte nem azalması da kuruluk, çatlak oluşumu gibi sorunları beraberinde getirir.

Bu tür cilt problemlerini etkisi uzun sürecek şekilde çözmenin bir yolu da gençlik aşısı yaptırmaktır. Gençlik aşısının kalıcı olup olmadığına gelirsek etkisinin krem, yağ gibi ürünler kullanmaya nazaran uzun olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak tam olarak kalıcılık sağlaması mümkün değildir. Çünkü gençlik aşıları nem oranını arttıran hyaluronik asit içerir ve bu asit zamanla eriyen bir maddedir. Vücutta ömür boyu kalıcılık sağlamaz. Bu sebeple gençlik aşısı kalıcı değildir.

Gençlik Aşısı Ne Zaman Etki Eder?

Gençlik aşısını yaptırdıktan sonra cildin ne zaman yeni genç görünümde olacağı sabırsızlıkla beklenir. Sabırsızlanmayın, aşıyı yaptırdıktan sonra etkisi 2-3 gün gibi kısa bir sürede görülür. Aşı yapılan bölgede oluşan hafif kızarık ve morluk bu süre sonunda ortadan kaybolur ve cilt normal haline döner.

Oluşan hafif yan etkilerin ortadan kalkmasıyla birlikte cilde etki etmeye başlar. İşlemden sonra aşının en etkili halini göstermesi ise yaklaşık 3 ayı bulur. Uygulama ardından 3 ay geçtikten sonra aşı en etkili halinde cilde parlaklık, canlılık ve daha genç bir görüntü sağlar.

H100 Aşısı Boyun Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısının uygulanma alanı oldukça geniştir. Cildin canlılığını kolayca kaybettiği el, yüz, boyun gibi alanlara gençlik aşısı uygulanarak tekrar eski canlı görünümüne kavuşması sağlanır. Aşının uygulama prosedürü de cildin sorunlu olduğu her bölgede aynıdır.

Yani H100 aşısı boyunda da aynı şekilde uygulanır.  Öncelikli olarak boyundaki cilt sorunları tespit edilir ve gençlik aşısının ne miktarda, kaç seans uygulanacağına karar verilir. Seans sırasında aşı uygulanacak bölgenin hassas olması acı duyulmasına neden olabilir.

Hastaların acı hissetmemesi için işlem yapılacak alana lokal anestezi kremi uygulanır. 15-20 dakika gibi bir sürede cildin tamamen uyuşması beklenir. Uyuşukluğun ardından krem sürülen cilt antiseptik solüsyonla iyice temizlenir.

H100 aşısı uygulamasına geçildiğinde boyunda özellikle kırışıklıkların, buruşmaların daha yoğun olduğu yerlere aşı sık aralıklarla enjekte edilir. İşlem tamamlandıktan sonra aşı etkisini kısa bir sürede gösterir. Uygulamadan beklenen başarılı sonuçların alınması için uzman kişiler tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.

H100 Aşısı Yüz Cilde Etkileri Nasıldır?

Yüz H100 aşısının en çok uygulandığı alanlarda ilk sıralarda gelir. Yaşlanmanın etkisine ve çevresel faktörlere karşı yüz oldukça dirençsiz kalır. Ciltteki nem kaybı yaşın ilerlemesiyle birlikte en fazla yüz bölgesinde görülür.

Yazın doğrudan zararlı güneş ışınlarına kışın ise soğuk havaya maruz kalan bölge de yüzdür. Bu nedenle kırışıklık, kuruluk, yıpranma gibi pek çok cilt problemlerinin baş göstermesi muhtemeldir.

Yüzde meydana gelen cilt sorunlarının bertaraf edilmesi son teknolojiyle üretilen gençlik aşıları sayesinde mümkün hale gelmektedir. Gençlik iksiri olarak anılan H100 aşısı yüzdeki cilt sorunlarının çözümünde büyük bir etkiye sahiptir. Yüzün zarar görmüş cilt tabakasını onararak gençleştirdiği için vazgeçilmez güzellik uygulamalarından biri olmuştur.  H100 aşısının yüz cilde önemli etkileri şunlardır:

 • Yüzdeki ince kırışıklıkları giderir
 • Yüzü canlandırır ve sıkılaştırır
 • Yüzde oluşan cilt tonu farklılıklarını eşitler
 • Yüzdeki leke ve akne problemlerini ortadan kaldırır

H100 Aşısı Dekolteye Uygulanır Mı?

Kadınların en büyük cilt problemlerinden iri de dekolte bölgelerinde oluşan kırışıklıklardır. Gece uyku sırasında dekolte bölgesi kırışabileceği gibi, yazın zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak da dekolteye zarar verir. Estetik bir görüntü sunmak için önem verilen dekolte burada oluşan kırışıklıklar nedeniyle göze hitap etmeyen görüntülere neden olabilir.

İlginizi Çekebilir  Hyaluronik Asit Uygulamaları

Oldukça can sıkıcı olan bu durumdan kurtulmak için gençlik aşısı uygulaması yaygınlaşmıştır.  Bakımlı ve genç görünen dekolteye sahip olmak her zaman dikkat çekici olacaktır. Şikâyetçi olduğunuz cilt problemini uzman doktor ve estetisyenlerle paylaşarak dekolteye h100 aşısı uygulatabilirsiniz. Bu sayede yaşınız ilerlese bile yaşlanamaya karşı koyabilirsiniz.

Gençlik Aşısını Yaptırmadığımda Cildim Daha Kötü Olur Mu?

Yirmili yaşlardan sonra ve özellikle otuzlu yaşlarda cildin yavaş yavaş eski canlı görüntüsünü kaybettiği gözlemlenir. Vücutta hyaluronik asit seviyesinin azalması nem oranını da azaltır. Bu da cildin kuru bir hale gelmesine, kırışıklık, buruşukluk, kuruluk gibi problemlerin yaşanmasına neden olur.

Eğer cilde gerekli bakım yapılmazsa ortaya sağlıksız bir görünüm çıkar. Zamanla kaybolan kollejen ve nem dengesini tekrar sağlamak için çeşitli yöntemler denenmektedir.

Fakat çoğu yöntemin beklenen faydayı sağlamadığı görülür. En etkili cilt gençleştirme yöntemi gençlik aşısı yaptırmaktır. İçerdiği kollejen, vitamin ve aminoasitler sayesinde ölmeye başlayan cilt dokusunun tekrar canlılık kazanması sağlanır.

Eğer gençlik aşısı yaptırılmaz veya başkaca tedavi yöntemleri denenmezse cildin daha kötü olması beklenir. Yaşın ilerlemesi cilt problemlerinde artışa da neden olur.

Gençlik Aşısının Dolgudan Farkı Nedir?

Dolgu ve gençlik açısı içerdiği bileşenlerle birbirine benzeyen güzellik maddeleridir. Her iki maddenin vücudun çeşitli bölgelerine enjekte edilmesiyle istenilen güzelliğe ulaşmak mümkün hale gelmektedir. Dolgu genellikle burun, çene ve dudağa şekil vermek amacıyla uygulanırken gençlik aşısı cilde sağlık ve canlılık katmak için uygulanır. Ortak noktaları iki uygulamanın da güzellik sağlamak amacıyla yapılıyor olmasıdır.

Gençlik aşısının dolgudan en önemli farkı ise içerdiği hyaluronik asitlerin çapraz bağlı olmamasıdır. Dolgu malzemesi olarak kullanılan hyaluronik asitler çapraz bağlıdır. Böylece akışkanlık özelliği minimum seviyeye indirilerek şekil vermeyi sağlayacak yoğunluk sağlanır. Gençlik aşısında ise hyaluronik asit saf haliyle kullanılır. Bu sayede dermişte yayılır ve birikme yapmaz. Gençlik aşısının su tutma özelliği sağlamasından dolayı cilt canlanır.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var Mıdır?

Cilt sorunları olan her bölgeye gençlik aşısını yaptırmak mümkündür. Çoğunlukla yüze yapılan gençlik aşılarının yan etkisi olup olmadığı konusunda hastalar endişe duymaktadır. Yüz gibi hassas bir bölgeye iğneyle yapılan enjeksiyonun yan etkilerinin olması insanları bu işleme karşı tedirgin edebilir.

Ancak şu ana kadar yapılan araştırmalarda gençlik aşısının herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır. Yalnızca iğne yapılmasına bağlı olarak cildi hassas olan kişilerde hafif düzeyde kızarıklık ve morluklar ortaya çıkabilir. Ancak bu durumlar geçicidir. Aşı yapıldıktan sonra morluk veya kızarıklık oluşmaması için bol miktarda su içilmesi önerilmektedir.

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama yapıldıktan sonra ciltte ciddi yan etkiler oluşmaz. Genel olarak hafif düzeyde kalan, hassasiyete bağlı olarak ortaya çıkan kaşıntı, renk değişikliği, acı gibi yan etkiler görülebilir. Ancak bunlar oldukça hafif yan etki sayıldığından birkaç gün içerisinde kendiliğinden iyileşir.

Gençlik aşısı doğal içeriğe sahip olduğundan alerjik reaksiyon göstermesi de oldukça nadir bir durumdur. İşlem sonrasında hijyene ve yazımızda belirttiğimiz bazı hususlara dikkat edilmemesi halinde enfeksiyon gelişimi de gözlenebilir.

Ancak bu aşının doğrudan oluşturduğu bir yan etki değildir. Gençlik aşısından sonra dikkat edilmesi gerekenlere uyulduğu takdirde sorunsuz bir işlem gerçekleştirilmiş olur. Birçok güzellik uygulamasına göre yan etkisi neredeyse yok diyebileceğimiz gençlik aşısını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Gençlik Aşısı Fiyatları 2023

Yaşınız kaç olursa olsun genç kalak istiyorsanız gençlik aşısını denemelisiniz. Sizi rahatsız eden kötü cilt sorunları hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatsızlık yaratabilir. Bu durumdan kurtulmanın çaresi ise birkaç seansta gençleştiren gençlik aşısıdır.

Son zamanlarda televizyon ekranlarında gördüğümüz pek çok ünlü isim başta olmak üzere güzelliğine önem veren herkes gençlik serumu kullanmakta. Gençlik aşısının bu kadar trend oluşu fiyatları hakkında da merak uyandırmakta.

Her güzellik merkezi kendi fiyat prosedürü çerçevesinde farklı fiyatlar sunmaktadır. Hangi marka aşı kullanılacağı, ek ilaç ve kremler, ciltteki problemlerin zorluğu, hastanın yaşı gibi pek çok etken fiyatların değişiklik göstermesine neden olmaktadır.

Gideceğiniz kliniklerde cilt problemlerinizin tespit edilmesinin ardından fiyat öğrenmeniz mümkündür. Gençlik aşısı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.