Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Şekillendirmede Dolgu Etkili Midir?

Dudak Şekillendirmede Dolgu Etkili Midir?

İnsanlar genelde yüzün simetrik bir yapıda olduğunu düşünür. Aslında yüzün sağ ve sol tarafı aynı simetriye sahip değildir. Bu orantısızlık bazen dudakları etkileyebiliyor.

Sadece dudakların simetrik olmaması değil zamanla dudakların eski hacmini kaybetmesi ya da genetik olarak dolgun olmayan dudaklara sahip olmak insanlar için mutsuzluk sebebi olabiliyor.

İşte bu noktada yardıma yetişen dolgu uygulaması ön plana çıkıyor.

Dudakların şekillendirilmesi, hacminin artırılması ve dolgunlaştırılmak için kullanılan dolgu maddeleri uzman kişiler tarafından vücuda uygulanıyor.

Dudakların şekillendirilmesinde dolgu önemli bir rol oynuyor. Her aşamasının özenle yapılması gerekmektedir. Dudak yapısı kişiden kişiye değişmekte ve buna bağlı olarak uygulanacak işlemin basamakları da şekillenmektedir.

Dudak Dolgularında Nasıl Bir Ürün Kullanılmalıdır?

Dudağa hacim vermede, şekillendirmede etkili olan dolgular seçilirken dikkatli davranılması gerekir. Biyolojik yapıya uygunluğu, dudağı dolgun göstermesi, dudak şeklinin ortaya çıkmasında yardımcı olması ve sağlıklı bir görünüm göstermesi beklenen özelliklerindendir.

Dudak dolgularında Hyalüronik Asit (HA) içeren ürünler tercih etmek gereklidir. HA vücudun kendi ürettiği bir madde olması sebebiyle biyolojik uyumluluk, sağlıklı görünüm ve süre gibi birçok faktörde kendini göstermektedir.

İlginizi Çekebilir  Göz Altı Mezoterapisi