Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu işlemi tıpkı burun ve çene dolgusu gibi bir tür estetik dolgudur. Dudak şekli herkeste farklı şekillerdedir. Kimileri kalın dolgun dudağa sahipken kimileri ince dudağa sahiptir. Günümüzün güzellik anlayışı ise dolgun dudaklara sahip olma yönündedir.

Dudağı ince olan, çizgi gibi görünenler bu güzellik anlayışı dışında kaldığı için özgüvensizlik hissedebilirler. Ancak dudağı olduğundan kalın ve dolgun göstermek için pek çok yöntem vardır.

Ameliyat olmak ya da makyaj hileleriyle dudağa kalınlık sağlamak mümkündür. Ameliyatın zorlu bir süreç, makyajın oldukça yapay ve geçici olması gibi nedenler bu yöntemler dışında başka etkili dudak büyültme seçeneklerinin araştırılmasına neden olmaktadır. Dudak dolgusu etkili dudak büyültme yöntemlerinden biridir.

Dudağa istenilen formu ve hacmi vereyi amaçlayan, doku ve yüzeyini estetik olarak geliştiren dudak büyültme işlemine dudak dolgusu denmektedir. Etkisi kalıcı olmasa da kolay uygulanması ve acısız olması nedeniyle popüler estetik uygulamalarındandır.

Dudak dolgusunda da diğer ameliyatsız estetiklerde olduğu gibi hyaluronik asit kullanılmaktadır. Bu dolgu malzemesi sayesinde dudak sınırları genişletilmekte, daha belirgin ve büyük dudaklar ortaya çıkmaktadır.

Eğer siz de estetik açıdan dudak şeklinizden memnun değilseniz dolgu yaptırarak kısa sürede hayalinizdeki dudağa sahip olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Ne Amaçla Yapılır?

Dudağın yüzü ve ifadeleri tamamlayıcı bir parça olduğu dikkate alındığında göze hitap eden, yüzle uyumlu bir şekilde olması önemlidir. Ancak bazı kişilerde dudak simetrik bir görünümde olmayabilir.

Dudağın bir kısmı daha kalınken bir kısmı daha ince olabilir. Ya da oldukça ince olan dudaklar adeta çizgi gibi görünerek yüzle uyumsuz bir görüntüye neden olabilmektedir.

Bu türden sorunlar kişileri hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir. Dudağı ideal büyüklüğe ulaştırmak ve dudak yapısını şekillendirmek amacıyla dudak dolgu yapılmaktadır.

Çekici dudaklar nasıl olur?

Eski zamanlardan beri dudakların kalın ve dolgun olması kadınsılığın ve çekiciliğin sembolü olarak kullanılmıştır. Özellikle bu yüzden dudakların görünümü kadınlar için daha fazla önemlidir.

Dolgun dudaklar sayesinde daha estetik bir yüze sahip olunurken aynı zamanda gülüşler de daha çekici olmaktadır.

Ancak çekici dudakların büyük dudaklar olduğunu söylesek de bu büyüklüğün yüze uyumlu şekilde olması gerekir. Yoksa her dolgun ve büyük dudağın çekici olması gibi bir sonuç çıkarılamaz.

Yüzle uyum sağlayan, dolgun ve canlı bir dokuya sahip olan dudakları çekici dudak olarak tanımlayabiliriz.

Hangi Durumlarda Dudak Dolgu Uygulanır?

Dudak dolgusu bir çeşit estetik uygulamadır. Bu nedenle estetik açıdan gerekli görülen her durumda dudak dolgu uygulanmaktadır.

Dudakların şeklinden, inceliğinden veya çizgilenmesinden dolayı şikâyetçi olanlar bu problemlerinden kurtulmak için dudak dolgusuna başvurmaktadır.

İdeal dudak ölçülerine ulaşmanın en kolay ve ağrısız yolu dudak dolgu olduğundan pek çok kişi tarafından istek duyulması halinde dudak dolgu işlemi yapılmaktadır. Dudak dolgunun uygulandığı durumlar genel olarak şu şekildedir:

 • Dudaklardaki hacim eksikliğinin sebep olduğu incelme ve düzleşme
 • Dudak sınırlarının belirginliği kaybetmesi
 • Yüzde üzgün bir görünüme sebep olan dudak kenarlarının aşağı sarkması
 • Gülüş simetrisinin bozuk olması

Dudak dolgusu sayesinde bunlar gibi dudağın doğal görünümünden kaynaklanan sorunlar ortadan kalkmaktadır.

Dudak dolgusu Kimlere Yapılır?

Dudak dolgu cinsiyet fark etmeksizin kadın veya erkek herkese uygulanabilir. Dolgun dudaklara sahip olma hayali olan herkesin dudak dolgu yaptırması mümkündür.

Çoğunlukla dış görünüşüne önem veren ve çekici dudaklara sahip olmak isteyen kadınlar dudak dolgu yaptırmaktadır.

Dudak dolgusunu yaptırabilmenin ön koşulu herhangi bir sağlık probleminin olmamasıdır. Sağlık sorunları dolgu yapılmasına engel olmayan hemen her kişi dudak dolgu yaptırabilir.

Ancak yaş aralığı da yasal olarak dolgu yapmayı belirleyen bir faktördür. Dudak dolgusu yaptırmanın yaşı 18’den başlamaktadır. Yani 18 yaşından küçükler ancak ailesi onay verdiği takdirde dolgu yaptırabilir. Ancak bu izin alınmış olsa dahi zorunlu bir neden görülmedikçe 18 yaş altındakilere dudak dolgu işlemi pek yapılmaz.

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Dudağını arzu ettiği şekilde yaptırmak isteyenler dudak dolgunun avantajlarını merak etmektedir. Ameliyatta göre pek çok açıdan daha avantajlı olan dudak dolgusunun sağladığı faydalar aşağıdaki gibidir:

 • Kısa süreli bir işlemdir. Yaklaşık 40 dakika içerisinde dolgu işlemi tamamlanır.
 • Cerrahi bir girişim olmaması nedeniyle ameliyat kesisi yapılmaz. Bu sayede ağrısız ve acısız bir uygulama sağlanır.
 • Toparlanma süreci kolaydır. Aynı gün günlük yaşantınıza ve iş temponuza dönebilirsiniz.
 • Dudak dolgu sayesinde dudağın hareket ettiği sırada oluşan topaklanma görüntüsü ortadan kalkar
 • Dolgu malzemesi kontrollü bir şekilde enjekte edildiğinden dolayı dudağın gereğinden fazla büyütülmesinin önüne geçilir. İdeal ölçülere ulaşılınca dolgu takviyesi durur.
 • Dudak dolgusunda kullanılan malzeme vücutla uyumlu olduğundan alerjik reaksiyonlara neden olmaz. Ancak lidokaine alerjiniz varsa ilgili doktor veya estetisyene durumu bildirmelisiniz.
İlginizi Çekebilir  Göz Altı Mezoterapisi

Dudak dolgusu yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Eğer dudak dolgu işlemi yaptırmaya karar verdiyseniz öncesinde dikkat etmeniz gerekenler bulunmaktadır.

Belirtilen noktalara dikkat edildiği takdirde dudak dolgu işlemini hiçbir sorun yaşamadan gerçekleştirebilirsiniz.

Dudak dolgu yaptırırken nelere dikkat edilmeli sorusunun cevabı şu şekildedir:

 • İşlemden yaklaşık 2 hafta öncesinde kan sulandırıcı ve ağrı kesici ilaçları kesmelisiniz. Ayrıca kullandığınız başkaca ilaçlar varsa bunları mutlaka doktorunuza belirtmelisiniz
 • İşlemden önce yeme içmenize dikkat etmeli, kan pıhtılaşmasını önleyen gıdaları tüketmemelisiniz. Yeşil çay, sarımsak, C vitamini içeren gıdalar kan pıhtılaşmasını önleyip kanamayı kolaylaştırdığından işlem sonrası morarma ve kanamaya neden olabilir. Bu nedenle hangi yiyeceklerden uzak durmanız gerektiğini doktorunuza sormalısınız
 • Dudak dolgusundan 3 gün önce alkol tüketimi bırakılmalıdır
 • Eğer aktif uçuk enfeksiyonunuz varsa dudağınıza dolgu yapılamaz. Bu enfeksiyonun geçmesini beklemelisiniz. Uçuk sürekli tekrarlayan cinsten ise bu durumu doktorunuzla paylaşmalısınız.

Dudak Dolgusu sonrası dikkat edilecekler nelerdir?

Dolgu uygulamasının istenilen şekilde başarılı sonuçlar sağlaması için sonrasında dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

 • Dolgu sonrasında dudakta hafif morluk ve şişlikler olabilir. İşlemden sonra her 2 saatte bir, 15 dakika boyunca soğuk uygulama yapmalısınız. Böylece oluşan morluk ve şişliklerin kısa sürede kaybolmasını sağlarsınız
 • Dolgunun tam anlamıyla oturabilmesi için ilk 1-2 saat dudakları büzmemeye özen göstermelisiniz
 • İlk 24 saat dudağa ruj, parlatıcı gibi makyaj malzemeleri sürülmemelidir.
 • İlk 3 gün boyunca katı yiyecekler yemek yerine yumuşak gıdalar tüketilmesine özen gösterilmelidir
 • İlk 3 gün dudağa sıcak ve soğuk yiyecekler temas ettirilmemelidir
 • İlk 3 gün hamam, sıcak banyo, saunaya girilmemelidir
 • İlk 3 gün zorlayıcı ağır egzersizler yapılmamalıdır
 • İlk 3 günde aşırı güneşe maruz kalmaktan kaçınılmalıdır
 • Dudakların kurumaması için 1 hafta süreyle nemlendirici sürülmelidir
 • Enfeksiyon oluşmaması için doktorun önerdiği antibiyotik ve diğer ilaçları kullanmalısınız

Dudak Dolgusu İşleminde Kullanılan Ürünler Nelerdir?

Bellamono güzellik merkezimizde dudak dolgu uygulamasının konforlu şekilde yapılması ve başarılı sonuçlar elde edilmesi için kullandığımız ürünler aşağıdaki gibidir:

EJAL 40: Her paketinde 1 adet bulunan şırınga ile dudağın sıkılaşması, dudak dokusunun iyileşmesi ve nemlendirilmesi sağlanır

EJAL 40

XCELENS EXTRA 3: Dudak hacmini arttırmada, gülümseme çizgilerinde ve ince çizgilerde kullanılmaktadır.

XCELENS EXTRA 3

XCELENS EXTRA 4: Çapraz bağlı hyaluronik asit içeren ürün dudak hacminin ve kontorun arttırılmasında kullanılmaktadır.

XCELENS EXTRA 4

DQ HYALURONIC ACID: Cildin sıkılaşmasını, canlanmasını ve gençleşmesini sağlar. Aynı zamanda yumuşaklığı ve nemi arttıran ürünümüz dudak dolgu işleminde dolgu malzemesi olarak en çok tercih edilen ürünlerdendir.

DQ HYALURONIC ACID

Dudak Dolgusu Sık Sorulan Sorular

Son zamanların en çok başvurulan estetik güzellik uygulamalarından biri de dudak dolgusudur. Giderek popülerlik kazanan dudak dolgusu hakkında sık sorulan sorulara aşağıda cevap bulabilirsiniz.

İğnesiz dudak dolgusu kalıcı mı?

İğnesiz dudak dolgu işlemi iğne kullanılmadan yüksek basınçla hayluronik asit dudağa yerleştirilmektedir. Dudak dolgusu kullanılan malzemenin türü ve kalitesine göre etki süresinde değişiklik gösterse de kalıcı değildir. Etkisini yitirdiğinde isteğe göre tekrardan yenilenmesi gerekir.

Dudak dolgusunun etkisi ne zaman görülür?

Çok kısa sürede yapılan dudak dolgu etkisini de kısa sürede gösterir. Yaklaşık bir hafta ile on gün arasında tam olarak oturması ve etkisini göstermesi beklenir

Dudak dolgu ömrü ne kadar sürer?

Dudak dolgularında hayluronik asit kullanılmaktadır. Kullanılan dolgu malzemesinin markasına göre ömrü 6-8 ay sürmektedir. Ancak bu sürenin sonunda dudak dolgu işlemi erimesi bir anda gerçekleşmez, süreç içerisinde erir ve eski görünümüne döner

Dudak dolgusu ne işe yarar?

Dudak şeklinin inceliği, hacimsizliği, asimetrisi gibi pek çok neden günümüz ‘’kalın dudak’’ beğenisine ters olduğundan dolgu işlemine sıklıkla başvurulmaktadır. Dudak dolgu memnun olunmayan dudak şeklinin hacim kazanmasına, dolgunlaşmasına yarar.

Dudak dolgusu sonrası ödem ve şişlik olur mu?

Dolgu yapıldıktan sonra dudakta hafif ödem ve şişlik görülmesi son derece normaldir. Yaklaşık bir hafta içerisinde normale dönmesi beklenir. Gün içerisinde uygulayacağınız soğuk kompres ile şişlik ve ödemi kısa sürede atabilirsiniz.

Dudak dolgusu sonrası dudaklar yapay görünür mü?

Yapay ve sahte görünümlü bir dudak hiç kimsenin hoşuna gitmez. Bu nedenle hastalarda dudak dolgusu yaptırırsam dudaklarım doğallığını kaybeder mi endişesi fazlasıyla olmaktadır. Uzman doktor ve estetisyenler tarafından doğru tekniklerle yapılan dudak dolgularında yapay görünüm oluşmaz.

İlginizi Çekebilir  Boyun Mezoterapisi

Dudak dolgudan sonra su içilir mi?

Dolgu işleminden sonra su içilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Hatta ilk 3 gün boyunca 2-3 litre su içilmesi tavsiye edilmektedir. Ancak suyun dolguya zarar vermemesi için çok sıcak veya çok soğuk olmamasına ayrıca dikkat edilmelidir.

Dudak dolgusu sonrası duş alınır mı?

Duş almak dudak dolgu işlemi tam olarak yerine oturmadığı ilk 3 gün içerisinde tavsiye edilmez. Özellikle ilk gün kesinlikle duş alınmamalıdır.

Dudak dolgusu sonrası diş fırçalanır mı?

Dolgudan sonra diş fırçalanmasında, ağız ve diş temizliğinde ve gargara yapılmasında sakınca yoktur. Ancak dudağa aşırı sıcak ve aşırı soğuk suyun değmemesine dikkat edilmelidir.

Dudak dolgusu sonrası topaklanma normal mi?

Dolgu işleminden sonra ödemlere bağlı olarak topaklanma görülebilir. Doktorun yapacağı veya uygulamasını gösterdiği masaj tekniğiyle topaklanmanın dağılması sağlanır. Ancak 15 gün geçmesine rağmen topaklana dağılmıyorsa kalıcı olmaması için doktora danışmak gereklidir.

Dudak dolgu sonrası ne yenir?

Dudak dolgusundan sonra uyuşukluk etkisinin geçmesiyle birlikte yemek yenilebilir. Sarımsak, c vitamini içeren gıdalar kan sulandırıcı etkiye sahip olduğundan dudaklarda kanama ve morluk görülmemesi için bu gıdaların yenmemesi tavsiye edilir. Kan sulandırma özelliği bulunmayan, aşırı sıcak, soğuk ve acı olmayan yiyecekler dudak dolgusu sonrası yenebilir.

Dudak dolgu sonrası ruj sürülür mü?

Dolgu yapılan dudağa işlemden sonraki ilk 24 saatte makyaj yapılmamalıdır. Bu nedenle ancak ilk 24 saat geçtikten sonra dudağa ruj sürülebilir.

Dudak dolgusu kaç saat sonra yemek yenir?

Dudak dolgusunun yapılmasının ardından yemek yemek için anestezi etkisinin geçmesi beklenmelidir. Uyuşukluğun etkisiyle dudak ısırma problemi yaşanmaması için dolgudan sonra en az 2 saat boyunca yemek yenmemelidir. Yani en erken dudak dolgu işlemi bitiminden 2 saat sonra yemek yenir

Dudak Dolgusundan kaç gün sonra duş alınır?

Dudak dolgusunun yerine oturması ve şeklini alması için ilk birkaç gün suyla temas etmemesi gerekir. Özellikle ilk 24 saat duş alınmamalıdır. Zaruri olmadıkça ilk 3 gün duş alınmaması tavsiye edilir.

Dudak dolgu tedavisi güvenli mi?

Dudak dolgusunun kolay bir uygulama olması, dudakta herhangi bir ameliyat kesisi yapılmaması bu tedavinin risklerini en aza indirir. Yan etki görülmesi nadiren olduğundan ve sonuçlardan büyük oranla memnun kalındığından dudak dolgusu tedavisi güvenlidir.

Dudak dolgu acı verir mi? Nasıl geçer?

Dudak dolgu işlemi hem işlem sırasında hem de işlemden sonra ağrısı minimum seviyede olan bir estetik uygulamadır. İşlem sırasında hiç acı hissedilmemesi için lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu sayede hastaların acı duymaması sağlanmaktadır.

Dudak dolgusu öpüşürken bozulur mu?

Dolgu yapıldıktan sonraki ilk 2 gün dudağa hassas davranılması gerekir bu nedenle sert öpüşmelerden uzak durulmalıdır. İki gün geçtikten sonra öpüşürken dudak dolgu işlemi bozulması gibi bir durum söz konusu değildir.

1 ml dudak dolgusu yeterli mi?

Herkesin dudak şeklinden memnun olmama nedeni farklıdır. Dudağa yapılan dolgu miktarı 0,5-2 ml arasındadır. Dolgu yapılacak dudak epey inceyse 1ml dolguyla istenilen hacmin sağlanması mümkün olmayabilir. Orta kalınlıkta dudağa yapılan 1ml dudak dolgu ise yeterlidir. 1ml dolgunun yeterliliği kişiden kişiye değişmektedir.

En iyi dudak dolgusu nedir?

Dudak dolgusunun yapay bir görünümden uzak doğal görünmesi için dolgu malzemesinin markası önemlidir. En iyi dudak malzemelerini kullanarak başarılı bir işlemle istediğiniz dolgunlukta dudaklara ulaşabilirsiniz. Kliniğimizde kullanılan dolgu malzemeleri en iyi dudak dolgu arasındadır

Dudak dolgu geçince ne olur?

Dolgu yaptırmak kalıcı bir estetik yöntemi değildir. Bu nedenle zamanla etkisini kaybettiği görülür. Dudak dolgu geçince ideal dudaklara ulaşmak için tekrar dolgu yapmalısınız

Dudak dolgu çok acıyor mu?

Dudaklar hassas bir yapıya sahip olduğundan acı ve ağrılara karşı oldukça duyarlıdır. Ancak dudak dolgu yapılırken lokal anestezi kremleri kullanıldığından acı yok denecek kadar az hissedilir.

Dudak dolgusu en erken kaç yaşında?

Dudağının şeklinden memnun olmayan herkesin dolgu yaptırması mümkündür. En erken 18 yaşında kendi istekleriyle dudak dolgusu yapılabilir. 18 yaşından altındakilerde ise veli izni aranır.

Dudak dolgu kaç haftada oturur?

Dudak dolgusunun şeklini alması ve oturması yaklaşık 1 haftayı bulmaktadır. 1 hafta sonunda dudak büyük ölçüde istenilen görünüme ulaşmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Çene Dolgusu

Dudak dolgusu kayar mı?

Dolgu maddesinin yüzeye çok yakın olarak uygulandığı hallerde dudak gibi hareketli bölgelerde kayması söz konusu olabilir. Ancak uzman kişilerce ve doğru tekniklerle yapılan dudak dolgularında kayma yaşanmaz

Dudak dolgusundan sonra neler yasak?

Dudak dolgusunun verimli bir sonuç ortaya çıkarması için işlemden önce ve sonrasında yasak olan bazı hususlar vardır. Dolgu yapıldıktan sonra ilk birkaç gün ağır spor yapmak, sigara ve alkol tüketmek, aşırı sıcak ve soğuk yiyecekler tüketmek, kan sulandırıcı ilaçlar içmek gibi birçok şey yasaktır.

Sigara içmek dudak dolgusunu eritir mi?

Sigara içmenin dudak dolgu işlemi erittiği söylenemez. Ancak dolgu yapıldıktan sonraki ilk gün hassasiyet fazla olduğundan dolayı sigara içilmemelidir. Sonraki gün ise sigara kullanımı minimum seviyede olmalıdır. Dudak dolgu tamamen şeklini aldığında normal sigara içme düzenine devam edilebilir.

Dudak dolgusu his kaybı yapar mı?

Dudak dolgu işlemi mukoza ve kas arasına yapılmasından dolayı herhangi bir his kaybı yaşanmamaktadır. Ancak ilk günlerde şişlik ve ödem yaşanması normal olduğundan bu günlerde his kaybı yaşanabilir. Şişlik ve ödemin geçmesinin ardından geçici his kaybı da ortadan kalkar.

Dudak dolgusu kaç gün şiş kalır?

Dolgu işleminden sonra dikkat edilmesi gereken noktalara uyulduğu takdirde ödem oluşması önlenir. Genellikle ilk 3 gün içerisinde ödem kendiliğinden geçmektedir.

Dudak dolgu neden yapılmaz?

Dudak dolgusunun yapılması uygun olmayan kişilerde dudak dolgu işlemi yapılmaz. Uçuk ve deri iltihabı dolgu yapılmasına engel olduğundan dudak dolgu yapılmaz

Dudak dolgu yer değiştirir mi?

Dudak dolgu işlemi kimi durumlarda yer değiştirmesi olabilirken bu durum oldukça nadirdir. İşinin ehli doktor ve estetik uzmanları tarafından doğru yöntemlerde yapılan dolguların yer değiştirmesi söz konusu değildir.

Dudak dolgu gülüşü etkiler mi?

Dudak dolgu işlemi çekici bir hale gelen dudaklar hoş bir gülüş etkisi de yaratmaktadır. Ancak dolgu miktarının aşırı olması durumunda dişlerin görünmesini engellemesi doğal gülüş etkisini bozabilir. Bu nedenle dolgu miktarının doğru oranda yapılması gülüşü olumlu anlamda etkiler

Dudak dolgu olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Herkesin dudağı doğuştan dolgun olmayabilir elbet. İnce ve hacimsiz dudağı olanlar dudak dolgu işlemi sayesinde harika dudaklara sahip olabilir. Dudak dolgu olup olmadığı ise genellikle dudağın pürüzsüz olmasından anlaşılır. Tamamen pürüzsüz dudaklar dolgu olduğu gösteren en önemli detaylardandır

Evde dudak dolgusu yapılır mı?

Dudak şekillendirmek için evde makyaj hileleri denenebilir. Ancak dudak dolgu evde tek başına denenebilecek bir işlem değildir. Dolgu konusunda eğitimli, anatomi bilgisine sahip hekimler tarafından yapılmalıdır.

Dudak dolgu dudak şeklini bozar mı?

Dudağa yapılan dolgu dudağa istenilen şekli vermek için yapılan estetik uygulamadır.

Dudak dolgusu neden top top olur?

Dudağın dolgu sonrası topaklanmasının genel nedeni dudağa uygun dolgu malzemesinin kullanılmamasıdır. Ayrıca bazen doğru malzeme kullanılsa bile masajla geçebilecek top top olma mümkündür

Dudak dolgu burnu küçük gösterir mi?

Dudak büyüklüğü yüzün orantısını etkilemektedir. Dolgu sayesinde büyük ve hacimli hale gelen dudakların burnu eski haline nispeten daha küçük gösterir.

Dudak dolgusu ağrılı bir işlem mi?

Lokal anestezi kremi kullanılarak gerçekleştiğinden dolayı dudak dolgu işlemi uygulaması ağrılı bir işlem değildir.

Sıcak su dudak dolgusunu eritir mi?

Dolgu yapıldıktan sonraki ilk üç gün dudağın sıcak suyla temas etmesi dudak dolguyu eritebilir veya zarar verebilir.

Dudak dolgusu masajla erir mi?

Dudak dolgu işleminde kullanılan dolgu malzemesinin dayanıklılığı sayesinde masajla erimez.

Ilık dudak dolgu hemen erir mi?

Dudak dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 6-8 aydır. Bu sürenin geçmesiyle birlikte dolgu zamanla erimektedir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2023

Dolgun dudaklar güzel ve alımlı gözükmek isteyenler için en önemli detaylardan biridir. Bu nedenle dudaklarına dolgunluk katmak isteyenler birçok estetik işlem araştırmaktadır. Günümüzde dudak estetiğini sağlamaya yönelik işlemlerden en popüler olanı dudak dolgu işlemidir. Merak edilen dudak dolgusu fiyatları 2023 yılında pek çok faktöre göre değişmektedir.

İşlemin yapılacağı klinik veya güzellik merkezi, ne ölçüde dolgu yapılacağı, kullanılacak malzemenin markası, kaç adet uygulama yapılacağı gibi etkenler dudak dolgusunu fiyatının değişmesine neden olmaktadır.

Ayrıca ön muayene olmadan net bir fiyat vermek mümkün değildir. Ön randevu oluşturmak ve fiyat bilgisi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.  Dudak dolgusu fiyatları 2023 için bize ulaşın.