Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dolgu Markaları

Estetik Dolgu Maddeleri

İnsan cildinde oluşan ve ona estetik yönden rahatsızlık veren çizgiler ve kırışıklıklar birçok faktöre bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Güzellik merkezlerinde, hastanelerde ve kliniklerde bu çizgileri ortadan kaldırabilmek amacıyla son yıllarda çeşitlilik kazanan kullandığımız dolgu maddeleri bulunmaktadır. Haliyle bu dolgularda dolgu markaları da değişim göstermektedir.

Estetik dolgu maddelerinin konusuna göre birçok sınıflandırılması yapılabilir. Yapıldığı bölgeye göre yanak dolgusu, yüz dolguları, göz altı dolgusu, dudak dolguları, göz altı dolguları, göz çevresi kırışıklık dolgusu, derin ve hacim yaratan dolgular, çapraz bağsız dolgular gibi sıralanabilmektedir.

Kalsiyum Hidroksiapatit tıpkı Hyalüronik asit gibi vücutta kemiklerde doğal olarak bulunan bir maddedir. Kalsiyum dolguları hyalüronik asitli dolgulara kıyasla ciltte daha uzun süre durabilmektedir, daha doğal bir görünüm sağlayabilmektedir.  Ortalama 12 ay süre ile cilt altında kalabilmektedir. Derin kırışıklıklar üzerinde oldukça etkili olan bir dolgu türüdür. Derideki kollajen üretimini uyararak cildin yenilenmesinde olumlu etkileri olmaktadır. Kalsiyum bazlı dolgu içerikleri arasında en çok kullanılan dolgu markaları XCELENS’tir.

Estetik dolgu maddeleri kalıcılık durumlarına göre ise 3 ana şekilde sınıflandırılmaktadır.

-Kalıcı dolgu maddeleri

-Kalıcı olmayan dolgu maddeleri

-Yarı kalıcı dolgu maddeleri

Kalıcı Olmayan Dolgu Maddeleri

-Hyalüronik Asit Kaynaklı Dolgular

EJAL GÖZALTI JELİ

Dinamik Dolgu esnek özelliği ile çapraz bağların esneme gibi hareketlerine karşı güçlü olması istenen bir özelliktir.

Dolayısıyla alın, kaş arası ve gülme çizgileri gibi yoğun mimik yapılan bölgelerde oldukça uygun bir dolgu markaları olma niteliğine sahiptir. Normal dolgular daha çok statik hastanın yüzünü hareket ettirmediği zamanlarda daha fazla hacimli hal geliyordu. Fakat mimik uygulamasında daha hacimli olma özelliği bir miktar etkileniyordu.  XCELENS EXTREME HV  hasta mimiklerini kullandığı zamanda dolgu ve çapraz bağları esneyebilir. Bu nedenle hareket eden ve yer değişikliği yapan kısımlarda kırışıklığı dinamik şekilde doldurmaya devam eder.

EJAL KREM

Dinamik dolgu XCELENS EXTREME HV, XCELENS EKSTRA 4 , XCELENS EKSTRA 3 dolgu markaları olarak değişmektedir.

En iyi Dolgu Markaları

XCELENS dolgu maddesi içeriğinde hyalüronik asit bulunduran bir dolgu maddesidir. Juvederm dolgu maddesinin XCELENS EXTREME HV, XCELENS EKSTRA 4, XCELENS EKSTRA 3, Vycross teknolojisi kullanarak üretilmektedir. Bu teknoloji, çapraz bağları daha sağlam ve efektif hale getirerek hyalüronik asit yoğunluğunu azaltmaktadır.

Bu dolgu, daha az hidrifilik niteliğinden ötürü daha az su tutmakta ve işlem sonrasında daha az ödem ve şişlik oluşmaktadır. Bu durum hem hasta hem de doktor için konfor alanı olmaktadır. Bu dolgulardan olan Voluma, elmacık kemiklerinde, yanaklarda, çene ucunda,  burun çizgilerinde ve ağız çevresinde kullanılırken her iki dolgu da içeriğinde bulunan lidokain sayesinde ağrısız dolgu imkanı sağlar.

XCELENS dolguların bir diğer özelliği ise kombine edilerek hastaya ameliyatsız yüz estetiği veya düzeltmede de kullanılabilmesidir. Bu işlem için ise voluma, volbella ve volift dolguları kullanılabilir. Alındaki çizgilere ve göz altı kırışıklıklarına XCELENS volbella uygulanır ve göz altları Bu dolgu markaları ile düzeltilebilir. Şakaklara, yanaklara ve elmacık kemiklerine juvederm voluma dolgusu uygulanarak bu bölgelere hacim verilir. Kaşlara ve yanak bölgesine ise XCELENS volift uygulanarak kaş kaldırma ve yüz cildinde gerginlik sağlanır. Bu uygulama hastaya özel kombine edilip en az 3 – 4 adet dolgu uygulanmasına gerek vardır.

XCELENS ile yanak dolgusu işlemi ise başarılı şekilde yapılabilmektedir. Yanak dolgusu ile amaç elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve yanaklardaki sarkmayı hafif yukarı doğru gerdirmektedir. Yanak dolgusu ile çökük yanak durumunun da ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Hyaluronik Asit Uygulamaları

Yarı kalıcı dolgular: Yarı kalıcı dolguların kalıcılık süresi ortalama 3 veya 5 yıl sürebilmektedir. Her dolgu maddesinin sürdürdüğü farklı bir mekanizması vardır. Bu dolgu markaları daha çok yanak ve burun çizgilerine uygulanabilmektedir. Doktorlar genelde dudağa uygulamayı tercih etmezler.

XCELENS EXTRA 4

XCELENS EXTRA 4

Özellikle periorbital kırışıklıklar, göz çevresi ve cilte meydana gelmiş hasarlar, glabella, yüzeye ve görünümlerini yeniden tanımlayan dermisin orta tabakasına nüfuz etmek için ince çizgilerin tedavisi için formüle edilmiştir. Filozof Teknolojisi ile geliştirilmiştir.

XCELENS EXTREME 4

XCELENS EXTREME HV

Ürünümüz kırışıklıkları doldurmak ve yüze hacim kazandırmak için enjeksiyon tekniği konusunda özel eğitim almış tıp doktorları tarafından kullanılmalıdır. Vücut bölgesine uygulanabilen içeriği tamamen su bazlı olan jel kıvamında bir dolgu çeşididir. Bu dolgu markaları ameliyatsız göğüs, popo ve meme büyütme amaçlı veya bacak eğriliklerine ameliyatsız çözüm olmak için kullanılabilir. Aynı şekilde ciltte var olan çöküklüğe veya hacim gerektiren bölgelere de uygulanabilmektedir. Yüksek volümlü dolgu markaları kategorisine girmektedir.

XCELENS EXTRA 3

XCELENS EXTRA 3

Özellikle periorbital kırışıklıklar, göz çevresi ve cilte meydana gelmiş hasarlar, glabella, yüzeye ve görünümlerini yeniden tanımlayan dermisin orta tabakasına nüfuz etmek için cilt tedavisi için formüle edilmiştir. Filozof Teknolojisi ile geliştirilmiştir.

Kalıcı Dolgu Markaları

XCELENS, diğer dolgu markaları ile karşılaştırıldığında büyük miktarda enjekte edilebilir ve daha sonra isteğe göre enjekte edilen endo protez çıkarılabilir. Yalnız göğüs gibi ince tüyleri olan yerlerde fazla miktarda XCELENS tek seferde enjeksiyon uygulanmaz. Bunun yerine 2 ay ara ile birkaç seans işlemi yapılabilir.

Etrafını saran ince kolajen tabaka implant maddesinin enjekte edilen yerde sabit olduğundan enjeksiyon yapılan yerden çevresindeki dokuya doğru yer değişimi gözlenmez.

XCELENS’in estetik görüntü vermek amacıyla kullanabileceği gibi yüksek miktarlarda kullanıldığında da cilt deformasyonlarını düzeltebileceği ve deprese çukur alanlarına hacim kazandırılmasında rol oynayabileceği gözlenmektedir.

XCELENS Yüz bölgesindeki kırışıklık ve diğer deri deformitelerine uzun süre etki edebilen bir dolgu maddesidir.

XCELENS dolgu işlemi uygulandıktan sonra deri içinde yerleşim göstermesi ve etrafının fibroblast hücreleri tarafından yapılan fibrin lifleri ile kaplanması işlemi en erken 3 ay gibi bir sürede kaplanabilmektedir. Uygulamadan 3-4 ay sonra yapılan ek bir işlem ile etkinlik oranı ve işlem başarısı arttırılabilmektedir. Uygulamadan 3 veya 4 hafta öncesinde ise ön allerji testi gerektirir ve sıklıkla negatif olsa da az bir oranda alerjik reaksiyon görülebilmektedir.

Dolgu Nedir?

Yaşlanma sürecinde meydana gelen kırışıklıklar ve çizgiler kişiyi rahatsız eder ve eski cildine kavuşmak ister. Bu değişim, cilt altı yumuşak dokularda dokulardaki doku kaybından ve kemik yapısındaki değişimlerden kaynaklanmaktadır. Yıllar geçtikçe yaşlanms sürecinin daha iyi analiz edilmesi ve mevcut cilt problemlerine her anlamda çözüm üretebilmek için ortaya çıkan tedavi yöntemleri yüzleri güldürmektedir. Estetik dolgu da söz edilen sorunlara çözüm olmaktadır.

Dolgu Maddeleri Nerelerde Kullanılır?

Farklı dolgu markaları çeşitli alanlarda kullanılabilir.

– Şakak bölgesinde ortaya çıkan çöküklüğün giderilmesi,

– Kaş ortasında meydana gelen statik çizgilerin hafifletilmesi,

– Burun yapısının düzeltilmesi veya burun ucunun kaldırılması,

– Alın bölgesinde beliren çizgilerin düzeltilmesi,

– Kaş ortasındaki kırışık çizgilerin düzeltilmesi,

İlginizi Çekebilir  Hyaluronik Asit: Nem Deposu

– Göz altlarında oluşan çöküklük ve cilt rengindeki koyuluğun giderilmesi,

– Burun kenarlarından ağzın köşelerine doğru inen çizgilenmenin hafifletilmesi,

– Dudağın üzerinde beliren çizgilenmenin giderilmesi,

– Dudağa şekil ve hacim verilmesi ve varsa asimetrinin düzeltilmesi,

– Yüzün ortasında olan elmacık kemiklerinin doldurulması ve belirginleştirilmesi,

– Çene hattı şeklinin düzeltilmesi,

– Çene yapısının şekillendirilmesi ve gerekli görüldüğü takdirde hacimlendirilmesi,

– Ağız kenarından çeneye uzanan çizgilenmenin ve kırışıklığın giderilmesi

gibi amaçlarla dolgu markaları kullanılabilir.

Dolgu içeriği Hyaluronik Asit’in Özellikleri Nelerdir?

Polisakkarit yapısında bir şeker zinciri olan Hyaluronik asit, insan vücudunda, canlılarda doğal olarak bulunur. Doğal olarak canlı dokusunda da bulunan Hyaluronik asidin işlevi, deriye suyu taşıyıp sabitlemektir. Sentetik olan Hyaluronik asidin vücut tarafından sorunsuz şekilde kabul etmektedir.

Hyaluronik asit, hücre bölünmesi, eklem kayganlığını sağlaması ve cilde gereken gerginliği vermesiyle bilinmektedir. Hyaluronik asit, kendi hacminden bin kat daha fazla suyu tutabilmekte ve enjekte edildiği bölgede uzun süre şeklini koruyabilmektedir. Kozmetik ürünlere ve dolgulara özel laboratuvar şartlarında konulmaktadır. Yaklaşık 6 – 12 ay sonra vücuttan metabolizma ile atılmaktadır.

Bu dolgu markaları hiçbir şekilde alerjik reaksiyon göstermediği için gönül rahatlığı ile uygulanabilir ve test gerektirmez.

Kaç yaşından itibaren yapılabilir?

Ciddi bir sağlık problemi veya rahatsızlığı bulunmayan 18 yaşından büyük herkes dolgu yaptırabilir. Ancak 18 yaşından küçükler de ailelerinin izni ile yaptırabilir.

En iyi Dolgu Markaları Nelerdir?

XCELENS oldukça güvenilir bir dolgudur. Bununa birlikte diğer güvenilir dolgu markaları şu şekilde sıralanabilir;

  • XCELENS EKSTRA 3,
  • XCELENS EXTREME HV,
  • XCELENS EKSTRA 4

İşlem Ne kadar Sürede Tamamlanır? İşlemin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dolgu işleminde ilk aşama dolgu yapılacak olan bölgeye hissedilebilecek ağrıyı minimum seviyeye indirmek amacıyla anestezi uygulamaktır. Bu işlem bölgeye anestezik krem sürülerek yapılmaktadır. Etkisini göstermesini beklemek amacıyla bölgeye anestezik krem sürüldükten yaklaşık 15 – 20 dakika sonra işleme başlanabilir. Dolgu, yapılacak bölgeye enjekte edilir ve böylece işlem sona erer. Bu işlem süresi yaklaşık 20 – 25 dakika sürmektedir. Dolgunun kalıcılık süresi dolgu markaları özelliğine kişiye göre değişebilmektedir.

En İyi Dudak Dolgusu Markaları Nelerdir?

Güzellik merkezlerinde, hastanelerde ve estetik kliniklerde dolgu markaları değişmekle birlikte XCELENS EKSTRA 3, XCELENS EXTREME HV, XCELENS EKSTRA 4 merkezimizde uygulanan doğal ve güvenilir dolgu markaları kategorisine girmektedir.

Hangi Dolgu Markası Daha İyi?

Dolguların doğal durması ve kişiye dolaylı veya doğrudan zarar vermemesi çok önemlidir. Bu sebepten ötürü en iyi dolgu markaları ve güvenli dolgular tercih edilmelidir. Sektörde öncü merkezlerden biri olarak en güvenli dolguların FDA onaylı olması ve hyaluronik asit içermesi gerektiğini belirtmek isteriz. Bu dolgu markaları ise, XCELENS EXTREME HV XCELENS EKSTRA 3, XCELENS EKSTRA 4.

En iyi Dolgu Marka Fiyatları 2023

Dolgu markaları fiyatları birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Bu faktörler, dolgu maddesinin türü, dolgu markaları, süresi, ne miktarda kullanılacağına ve uygulama yapılacak olan bölgeye göre farklılık göstermektedir. En güvenilir dolguyu yaptırmak ve en uygun fiyatlardan yararlanmak için doğru yerdesiniz. Muayene olmak ve fiyat tekliflerini almak için bizimle hemen  iletişime geçin!

Dolgu Maddelerinin Fiyatları 2023 Neye Göre Değişmektedir?

Bazen bir dolgu kişiye yetmeyebilir ve birden fazla dolgu kullanılabilir. Bu durum da haliyle dolgu fiyatlarını etkilemektedir. Bunun dışında fiyatları etkileyen başka faktörler de vardır. Dolgu markaları, dolgu türü ve dolgunun süresi de fiyatları doğrudan etkileyen nedenlerdendir. Bu sebeple net fiyat vermeyi doğru bulmamaktayız. İsteğiniz doğrultusunda dolgu fiyatının ne kadar olacağını öğrenmek isterseniz merkezimizde muayene olmanız gerekmektedir. İletişim numaramızdan randevu alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Saç Dökülmesi Nedir?

Dolgu Maddeleri ve Markaları İle Merak Edilen Sorular

Dolgu Maddeleri Uygulandığında Etkisi Ne Kadar Sürer?

Bu etkinin süresi dolgunun içeriğine göre değişkenlik göstermektedir. Kalıcı olmayan dolgularda hyaluronik asit içeren dolguların kalıcılık süresi yaklaşık 6-12 ay, Polly L Laktik asit içeren prepatlarda 1-2 sene, hidroksi apatit içeren uygulamalarda ise yaklaşık 3 sene sürebilmektedir. Kalıcı dolgularda ise kalıcılık süresi ömür boyu devam etmektedir.

Dikkat edildiği takdirde birçok kişinin dudakları tamamen simetrik değildir. Bilhassa sigara içen kişilerde dudak asimetrisi daha sık gözlenmektedir. Kişi, bu durumun farkında bile olmayabilir. Böyle bir durumda gözlem yapılması çok önemlidir. Genellikle ince olan tarafı doldurmak oldukça zordur. Bu sebepten dolgu markaları en az 2 seans uygulandıktan sonra başarı elde edilmelidir.

Günümüzde özellikle birçok kadın yüz hatlarının   şekillenmesini ve daha genç, dinç vücut hatlarına sahip olmak isterler. Bunun yanı sıra bu görüntüye ulaşmak için hangi yöntemlerin uygulanmasını deneyeceklerine karar veremezler.

Botoks ve dolgu işlemleri birbirlerine hem uygulanış bakımından hem gösterdikleri etki bakımından bazı özellikleri ile benzerlik göstermektedir. Fakat her ikisinin de uygulama alanları farklılık göstermektedir. Dolgu işlemleri kırışıklıklara ve çizgilere tedavi olurken botoks uygulaması ise cilde daha gergin ve dinç bir görünüm kazandırmak amacı ile uygulanmaktadır. Yalnız, her iki uygulamanın da  alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından yapılması çok önemli bir noktadır. Bu işlemlerin kombine olarak aynı anda gerçekleştirilmesinde de sakınca yoktur.

Dolgu Madde Uygulamaları Ne Kadar Sürer?

Dolgu markaları uygulamalarında bir işlem, yaklaşık 15 – 30 dakika sürebilir. Oldukça basit bir uygulamadır.

Uygulama Sırasında Ağrı Olur Mu?

Kişinin hissedebileceği ağrı, ağrı eşiği seviyesine göre değişmektedir. Yine de genelde rahatsız edebilecek kadar bir ağrı hissedilmez. Uygulamadan 30 – 60 dakika önce bölgeye uyuşturucu krem sürülmesi uygundur ve isteğe bağlıdır. Bazı dolgu işlemlerinde zaten dolgunun içeriğinde bulunan lokal anestezi ağrı hissettirmez bazı dolgu işlemlerinde ise lokal anestezi bölgeye uygulanmaktadır.

Yüzde Rahatsızlık Veren Bir Durum Oluşur Mu?

Dolgu işlemi, enjeksiyon tekniği ile yapıldığı için hafif şişlik olması beklenen bir durumdur. Özellikle dudak dolgu uygulamalarında şişlik çok daha fazla görülebilir. Çeşitli dolgu markaları sonrasında şişlik olan bölgeye buz uygulaması tavsiye ediyoruz.

İşe Gitmeye Engel Bir Durum Olur Mu?

Dolgu işlemi, herhangi bir zamanda yapılabilir ve dilendiği zaman işe dönülebilir. Günlük yaşamı ve rutinleri etkileyecek hiçbir problem veya komplikasyon yaşanmaz.

Kanülle Dolgu Uygulaması Nedir?

Dolgu maddesi cilde enjekte edilirken genel olarak iğne kullanılmaktadır. Bu iğneler oldukça ince olmakla birlikte hassas olan ciltlerde sıklıkla morarma yapabilmektedir.

Bu durumu yaşamamak için bu iğneler kadar ince ancak ucu iğne kadar sivri olmayan kanül adını verdiğimiz uçlar kullanılmaktadır. Bu sayede yaşanabilecek şişlik en aza indirgenmiş ve morarma da engellenmiş olur. Şişlik ve morarmanın rahatsız düzeyde olmaması için bir başka seçenek güvenilir dolgu markaları tercih etmektir.