Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu (Jawline) Nedir?

Çene Dolgusu olarak bilinen Jawline Dolgusu son zamanların en popüler estetik uygulamalarındandır. Çene şeklinden memnun olmayan birçok kişi çenesine istediği formu vermek için dolgu işlemine başvurmaktadır. Kısaca estetik bir görünüm sağlamak için dolgu malzemeleriyle çeneye şekil verme işlemine çene dolgusu denir.

Bu uygulama sayesinde çenede görülen çukurluk, sivrilme, asimetri gibi şekil bozuklukları ortadan kaldırılmaktadır. Bu türden estetik açıdan hoş olmayan görüntülerin herhangi bir cerrahi işleme girişmeden giderilmesi çene dolgusunu popüler kılmaktadır.

Yüz şeklini belirleyen en önemli faktör çene şeklidir. Simetrik ve yüzle uyumlu bir çene yapısına sahip olmak estetik görünüm için oldukça önemlidir. Fakat bazı genetik veya yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan faktörler çene formunun ideal şekilde olmamasına neden olur.

Çene hattının istenilen düzeyde belirgin olmaması, çenenin olması gerekenden geride olması, çenede sarkmalar görülmesi ve çenenin asimetrik bir görünümde olması çenenin ideal görünümünden uzaklaşmasına neden olur. Bu durum ameliyat gibi cerrahi işlemlerle giderilebileceği gibi çene dolgusu sayesinde de istenilen çene şekline sahip olmak mümkündür.

Jawline Ne Demek?

Jawline ne demek sorusunun cevabını iki farklı anlama gelmektedir. Yüzdeki çene hattına jawline denmekle birlikte çenenin gergin bir forma ulaşması ve belirgin hatlara sahip olması için yapılan estetik işleme de jawline denmektedir.

Esasında jawline dendiğinde bu estetik uygulama kastedilir. Bir çeşit yüz estetiği olan bu işlem çene hatlarının belirgin olmamasından şikâyetçi olanlara ameliyatsız bir alternatif sunar.

Yüzün her iki tarafından çene çizgisinden çene ucuna kadar yapılan dolgu sayesinde çenenin daha belirgin hale gelmesi sağlanır. Dolgu enjekte edilerek çeneye yapılan çeşitli müdahaleler sonucunda çene daha belirgin hale gelerek daha estetik ve çekici bir görünüm sunar.

Jawline sayesinde adeta çene konturu etkisi yaratılarak belirginleştirilen çenenin estetik olması sağlanır.

Kimler Yaptırıyor?

Yüzü şekillendirmede en fazla etkili olan çene bazı kişilerde çukur, sarkık veya asimetrik görünümde olabilir. Kişileri psikolojik anlamda huzursuz eden bu görüntüden kurtulmak için çeşitli yöntemler araştırılmaktadır.

Bu yöntemler genel olarak cerrahi işlemler ve medikal estetik yöntemlerden çene dolgu işlemidir. Çene dolgusu çene şeklinden memnuniyet duymayan herkes tarafından kolaylıkla yaptırılabilen bir işlemdir.

Cinsiyet fark etmeksizin kadın veya erkek sağlık sorunu bulunmayan her 18 yaşından büyük birey çene dolguyla ideal çene ve yüz şekline kavuşabilir. 18 yaşının altındaki kişiler ise çene dolgusu yaptırmak için velilerinden izin almalıdır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ameliyat olmadan dolgu kullanarak çeneye şekil verme ve belirgin hale getirmenin nasıl yapıldığı merak edilmektedir. İlk önce dolgunun hangi sorun için yapılacağını belirlemek için çenenin ve yüzün önden ve profilden fotoğrafları çekilir. Bu sayede çenedeki şekil bozukluğu objektif olarak değerlendirilir ve dolgu yapılacak alanlar tespit edilir.

Dolgunun tam olarak nereye yapılacağı tespit edildikten sonra kişinin acı hissetmemesi için çene hattı uyuşturulur. Lokal anestezi kremleri sürüldükten sonra uyuşma için yaklaşık 20-30 dakika beklenir.

Sonrasında çene antiseptik solüsyonla temizlenir ve çene dolgusu uygulamasına geçilir. Dolgu işlemlerinin genelinde yapıldığı gibi deri altına enjeksiyon yapmak suretiyle çene dolgu işlemi yapılır.

Dolgu malzemesi olarak kullanılan hyaluronik asit veya dermal dolgu malzemeleri enjekte edilir. Fakat dolgu yapılacak çene bölgesinin zengin damarlı bir bölge olması nedeniyle işlem yapılırken damarlara zarar vermemeye dikkat edilmelidir.

Bu nedenle uzman doktor veya deneyimli estetisyenler tarafından gerçekleştirilmelidir. Çokça damar geçen bir bölge olduğundan damarların zarar görmemesi için ince uçlu olmayan kanül iğne kullanarak yapılır.

Bu sayede çene dolgusu damarlar hasara uğramadan güvenli bir şekilde gerçekleşir ve işlem sonrasında morluk oluşumunun önüne geçilir.

Dolgu İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Yüzde şekil bozukluklarını gidermek için çeşitli bölgelere dolgu yapılmaktadır. Burun, yanak, elmacık kemiği, göz altları gibi çene de dolgu yapılan alanlardandır. Bu tür deri altına yapılan dolgularda hyaluronik asit ve türevlerinden hazırlanan dolgu malzemeleri kullanılmaktadır.

Dünyanın pek çok yerinde dolgu uygulamalarında en çok kullanılan ve en güvenilir malzeme hyaluronik asittir.

Bunun dışında kişinin kendi yağından elde edilen yağ dokusu ve yine kök hücre destekli yağ ile de enjeksiyon yapılmaktadır.  Güzellik merkezlerinin jawline tedavisinde kullandığı dolgu malzemesi birbirinden farklı olabilmektedir. Farklı markalar tercih edilse de kullanılan maddeler hyaluronik asit içerikli dolgulardır.

Neden Uygulanır?

Bazı kişilerde çene hatları belirgin olmaz veya çene olması gerekenden daha geride olabilir. Bu durum yüzde hoş olmayan görüntüye neden olmakla birlikte psikolojik olarak olumsuz etkiye neden olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Burun Dolgusu

Çenedeki bu hoş olmayan görüntü yüzdeki burun, elmacık kemikleri gibi kısımların da olduğundan büyük veya küçük görünmesine neden olmakta ve yüz simetrisini daha fazla bozmaktadır. Çenedeki şekil bozukluklarının neden olduğu görüntü bozukluklarını ortadan kaldırmak için çene dolgu işlemi uygulanmaktadır.

Çene dolgusuna neden ihtiyaç duyarız?

Çene dolgusuna neden ihtiyaç duyduğumuz bu dolgunun neden yapıldığıyla benzer cevaplar içermektedir. Çenede estetik görünümü olumsuz etkileyen birtakım şekil bozuklukları veya istenilmeyen yapısal özellikler mevcut olabilir. Bu şekil bozuklukları çoğu kişiyi hem fizyolojik hem de psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir.

Çenede görülen şekil bozuklukları veya beğenilmeyen görünüm doğuştan olabileceği gibi sonradan travmatik bir olay neticesinde de ortaya çıkabilir. Şekil bozukları hafif ölçüde olduğunda ameliyat gibi riskli yöntemlere karşı önyargı oluşmaktadır.

Bu nedenle daha kısa süreli ve kolay bir uygulama olan çene dolgu işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Basit bir işlem sayesinde ideal çeneye sahip olabilirsiniz.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusunun oldukça kolay bir uygulama olması başta olmak üzere kişilere pek çok açıdan avantaj sağlamaktadır. Jawline çene dolgu işleminin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Çene dolgusunda hiçbir cerrahi müdahalede bulunulmaz. Bu nedenle ameliyat olmaktan korkan ve endişe duyan kişiler için en iyi alternatiftir. Ameliyatta kesikler yapıldığından hem daha ağrılı hem de iyileşme süreci daha zordur. Çene dolgu işleminde ise lokal anestezi uygulanarak yapılan işlem sonrasında hemen normal yaşama dönülebilir.
 • Çenedeki deformasyonlar kötü bir görünüme neden olabilir. Bu deformeyi ortadan kaldırmak için çene dolgusu tercih edilebilir.
 • Çene dolgusu ile daha belirgin çene hatlarına sahip olabilirsiniz. Bu sayede daha genç ve çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Çene dolgu işlemi sonucunda estetik bir görünüme kavuşan çene hattı ve yüz kişinin psikolojik olarak iyi hissetmesini sağlar. Bu sayede hastalar daha pozitif ve özgüvenli hisseder.
 • Dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit veya kişiden elde edilen yağ dokusu kullanılır. Eğer çene dolgusu sonrasında ortaya çıkacak görünümden memnun kalıp kalmayacağınız konusunda endişeleriniz bulunuyorsa daha kısa etki gösteren hyaluronik asit ile çene dolgu işlemi yaptırabilirsiniz. Sonuçtan memnun kalmanız halinde uzun etkili dolgu malzemeleriyle çene dolgu işlemini tekrarlayabilirsiniz.

Çene Dolgu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çene dolgusundan beklenen verimin alınabilmesi için işlem sonrasındaki süreç önem taşımaktadır. Uygulamadan sonra dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Dolgu sonrasında 24 saat boyunca duş alınmamalıdır
 • İşlemin ardından 3 gün boyunca ağrı kesici ve vitamin kullanılmamalıdır
 • Birkaç gün boyunca ağır ve zorlayıcı egzersizlerden kaçınılmalıdır
 • Dolgu ardından alkol tüketiminden uzak durulmalıdır
 • Dolgudan sonraki 3 gün boyunca hamam, sauna, buhar banyosu yapılmamalıdır
 • Doktorun önerdiği ilaç ve kremler düzenli şekilde kullanılmalıdır

Çene Dolgusu ile Hangi Estetik Sorunlar Tedavi Edilir?

Çene dolgusunun yapılmasının temel nedeni estetik açıdan hoş olmayan çene yapısına sahip olmaktır. Daha güzel bir yüz ifadesine sahip olmak için yüzle uyumlu simetrik ve ideal görünümde bir çeneye sahip olmak önemlidir.

Ancak çenedeki bazı kusurlar asimetrik görüntülere neden olmakta, yüzün görünümüne etki edersek olumsuz bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Peki çene dolgu ile hangi estetik sorunlar tedavi edilir derseniz cevabı şu şekildedir:

 • Çenenin sarkık durması
 • Çenenin geride olması
 • Asimetrik bir görünümde olması
 • Çene hattının belirgin olmaması
 • Çenede çukurluk ve sivrilme olması
 • Çenede hacim eksiklikleri görülmesi
 • Çene ucundaki gamzeden duyulan rahatsızlık
 • Boyuna etki eden kırışıklar

Yukarıda saydığımız estetik sorunlar çene dolgu işlemi ile ortadan kaldırılmaktadır. Ancak bu sorunların hafif düzeyde olması gerekir. İleri düzeyde çene şekil bozuklukları diş yapısından da kaynaklanabilir.

Bu durumda ortodontik tedavi gerekmektedir. Ya da çenedeki şekil bozuklukları çene dolgusu ile giderilemeyecek boyuttaysa cerrahi işlemlere gerek duyulabilir.

Çene Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Çene dolgusu uygulaması kısa süreli ve basit bir işlemdir. Dolgu malzemelerinin çenedeki uygun alanlara enjekte edilmesiyle işlem tamamlanır.

İşlem öncesinde kişiler ağrı ve acı duymaması için genel veya çoğunlukla lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezi kremleri çeneye sürülür ve ortalama 30 dakika uyuşukluğun gelmesi beklenir.

Ardından krem bir antiseptik solüsyon ile temizlenerek dolgu işlemine geçilir. Bu işlem de yine yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Toplamda 1 saat gibi kısa bir sürede çene dolgu işlemi yaparak istediğiniz çene şekline ulaşmanız mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Göz Altı Mezoterapisi

Bu kadar ısa bir sürede arzu edilen çene yapısını elde etmek çene dolgu işlemi uygulamasını ön plana çıkarmaktadır.

Çene Bölgesinde Gözlemlenen Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Çene bölgesinde pek çok farlı çeşitte şekil bozuklukları ve kusurlara rastlanmaktadır. Genetik olabilen ya da sonrasında kilo alımına, yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilen bu şekil bozuklukları çene dolgusu sayesinde düzeltilmektedir.

En çok şikâyetçi olunan şekil bozuklukları çenede hacim eksikliği, çenenin olması gerekenden küçük ve geride olması, çene hattının belirgin olmaması, simetrik görüntü ve çene altındaki sarkmalardır.

Bunlar dışında yüzle uyumlu olmayan çene yapısı, kırışık boyun derisi ve çene ucundaki gamze çene bölgesine dolgu yaptırmak isteyenlerin memnun olmadığı özelliklerdendir. Bu tür sorunlarda çene dolgusu uygulaması sayesinde ideal görünüm sağlanmaktadır.

Çene dolgusu çenede herhangi bir problem yaratır mı?

Çeneye yapılan dolgular genellikle hat belirginleştirme ve çene ucundaki çukurluklarda hacim arttırma amacıyla yapılmaktadır.

Çene çukuruna sahip olan kişiler dolgu işleminden sonra ortaya çıkabilecek problemlerden endişe duymaktadır. Ancak çeneye yapılan dolgu erise bile çenede herhangi bir problem yaratmaz.

Çünkü çene dolgu işleminde kullanılan malzemeler ya hyaluronik asit ya da kişiden elde edilen yağ dokusudur. Hyaluronik asit insan vücudunda da bulunan bir madde olduğundan dolayı erise de zarar vermez.

Keza kişiden elde edilen yağ dokusunun erimesi durumunda da herhangi bir problem oluşmayacağını söyleyebiliriz.

Çapraz Bağlı Hyaluronik Asit (Dolgu) Ürünleri Nelerdir?

Birçok dolgu uygulamasında olduğu gibi çene dolgusunda da malzeme olarak hyaluronik asit kullanılmaktadır. Normal bir hyaluronik asit deriye enjekte edildikten yaklaşık 12 saat sonra metabolize olarak atılmaktadır.

Bu nedenle dolgunun kalıcılığını sağlamaya yönelik HA moleküllerinde çapraz bağlar kullanılır.

Dolguda kullanılacak hyaluronik asitin çapraz bağlanması sayesinde hazırlanan dolgu malzemesi daha visköz ve suda çözünemez hale gelir. Uzun süreli kalıcılık sağlamak için Bellamono sağlık ve güzellik merkezimizde çene dolgusunda aşağıdaki dolgu ürünlerini kullanmaktayız:

XCELENS EXTREME HV: Kırışıklıkları doldurmak ve yüze hacim kazandırmak için kullanılan özel ürünümüz çene dolgusu jawline işlemlerinde kullanılmaktadır. 25 mg HA çapraz bağ kullanılarak üretilmiş ürün sayesinde dolgunun dayanıklılığı ve kalıcılığı artmaktadır.

Klinik çalışmalar neticesinde hazırlanan ürünün hacim artışı konusunda doktorların %100 ve hastaların %97.7’sinden ‘’mükemmel’’ veya ‘’çok daha iyi’’ değerlendirmesini almıştır.

XCELENS EXTREME HV

XCELENS EXTRA 4: Filozof teknolojisiyle geliştirilmiş ürün çapraz bağlı HA yapısı dayesinde güvenilir bir dolgu malzemesi olarak kullanılmaktadır. Her kutuda içerisinde hazır solüsyon bulunan şırıngadan 2 adet mevcuttur. Deri kırışıklıkları ve çizgilerinde, çene dolgusunda, çene ve yanak bölgesinde, nazolabial kıvrımlarda, dudak hacminin ve kontorun artmasında tercih edilen ürünlerdendir.

XCELENS EXTRA 4

Çene Dolgusu Yaptıranlar

Çene dolgusu son dönemlerin en trend güzellik uygulamalarından biridir. Birçok ünlü isimde gördüğümüz belirgin çene hatları çene dolgu işlemi sayesinde yapılmaktadır.

Aslında bu kadar belirli olmayan çene, dolgu kullanılarak belirgin hale gelmekte ve daha çekici bir görüntü sunmaktadır.

Çenede gözlemlenen kusurlardan dolayı yüzünüzün görünümü doğrudan etkilenmektedir. Örneğin küçük bir çeneye sahip olmak alnı veya burnu olduğundan daha büyük gösterebilir.

Tabi ki bu da hoş olmayan bir görüntü sunar. Ameliyat gibi zahmetli ve riski bir cerrahi işlem yaparak çeneye ideal formunu vermek herkes tarafından cesaret edilebilen bir girişim değildir.

Bu yüzden çene dolgusu yaptırma konusundaki eğilimler gün geçtikçe artmaktadır. 18 yaşını doldurmuş her ergin birey kız veya erkek fark etmeksizin çene dolgusu yaptırabilir. Ancak çene dolgusunu yapılmadan önce sorunun cerrahi işlem gerektirip gerektirmediği tespit edilmelidir. Ardından çene dolgu işlemi giderilebilecek bir problemse dolgu uygulanabilir.

Çene Dolgusu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Çenesindeki şekil bozuklukları oldukça yaygın bir problemdir. Bu problemden kurtulmak isteyen pek çok kişi çene dolgusu nedir, nasıl yapılır gibi araştırmalar yapmaktadır.

Ameliyat olma fikrinden uzak olup çene dolgu işlemi yaptırmayı düşünenlerin aklına birçok soru bulunmaktadır. Sizler için çene dolgusu ile ilgili sıkça sorulan soruları cevapladık!

Çene Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Çene dolgusunun cerrahi bir işlem olmaması, ameliyat kesikleri ve çizikleri olmadan yapılması yan etki oluşması riskini düşürmektedir. Yine de deriye enjeksiyon yapıldığından dolayı çok hafif düzeyde yan etki görülebilmesi son derece normaldir. Çene dolgu işlemi yaygın olarak görülen yan etkiler kızarıklık, kaşıntı ve hafif şişkinliktir.

Daha az yaygın olarak görülen semptomlar ise enfeksiyon, cilt topakları ve cilt nodülü oluşmasıdır. Ancak bu yan etkiler neredeyse hiç gözlemlenmemektedir. Çenede dolgusu sonrasında nelere dikkat edilmelidir başlığında belirttiğimiz hususlara özen gösterildiği takdirde hiçbir yan etkiyle karşılaşmadan çene dolgusu sürecini başarılı bir şekilde atlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Bölgesel Zayıflama

Ne Kadar Kalıcıdır?

Çene dolgu işlemi kalıcılığı pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Estetik uygulamalardan beklenilen uygulamanın etkisinin uzun süre kalıcı olmasıdır.

Kalıcılığı etkileyen en önemli faktör ise tedavide hangi dolgu malzemesinin kullanıldığıdır. Kaliteli dolgu malzemesi kullanılarak kalıcılık arttırılmaktadır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte çene dolgusunun kalıcılığı ortalama 12-18 ay arasındadır.

Geri Alınabilir Mi?

Çene dolgu işlemi yapılmasının ardından nadiren de olsa bazı hastalar sonuçlardan memnun kalmayabilir. Bu durumda hastaların talebi üzerine dolgu işlemi geri alınabilir. İşlemin geri alınmasıyla birlikte dolgu malzemesinde zamanla erime görülür ve çene tekrar eski şeklini alır. Eriyen dolgu malzemesi herhangi bir problem yaratmaz.

Jawline Dolgusu Sonrasında İşe Ve Sosyal Hayata Dönüş Süreci Nasıldır?

Jawline işlemi anestezi uygulanması ve dolgu yapılması şeklinde toplamda yaklaşık 1 saat süren bir işlemdir. İşlemin bu kadar kısa sürmesi ve cerrahi girişimlerde olduğu gibi deride herhangi bir kesi yapılmaması nedeniyle iyileşme süreci çok hızlıdır. Aynı gün içerisinde işe ve sosyal hayata dönülebilir. Ancak çene dolgusunun tam olarak yerine oturması ve şeklini alması için işlem sonrasında hemen duş alınmamalı, ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır. İşe gitmekte herhangi bir sakınca yoktur.

Çenede iyileşme süreci nasıldır?

Çene dolgusunun ardından yazımızda bahsettiğimiz bazı dikkat edilmesi gereken noktalara özen göstererek hemen normal hayata dönmek mümkündür. Hyaluronik asit ile yapılan dolgu işlemlerinde ayrıca iyileşme süresine gerek duyulmaz. Çene dolgu işlemi tam olarak yüze oturması ise üç dört günü bulmaktadır.

Ağrılı mıdır?

Çene dolgusunda ameliyattaki gibi deriyi keserek işlem yapma söz konusu değildir. Bu nedenle enjeksiyon yapılırken iğne acısı dışında acı duyulmasını gerektiren bir faktör yoktur. Ayrıca işlem esnasında lokal anestezi yapılmaktadır. Böylece hastanın hiçbir şekilde acı hissetmemesi sağlanmaktadır.

Jawline Dolgu ile Genç Bir Yüz Elde Edilir Mi?

Jawline dolgusuna çene kusurlarının neden olduğu hoş olmayan görüntülerden dolayı başvurulmaktadır. Çenedeki şekil bozuklukları doğuştan veya yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelebilir. Dolgu yaparak bu bölgelerin ideal formda olması sağlanır. Böylece şekil bozuklukları giderilmekte, çene hatlarındaki gerginlik ve belirginlik sayesinde daha genç bir yüz elde edilmektedir.

Çene Dolgusu İçin Kaç CC Dolgu Kullanılması Gerekir?

Hastalara yapılacak çene dolgu işlemi için kaç cc dolgu malzemesi kullanılacağı çenedeki şekil bozukluğuna göre değişmektedir. Çene ucuna yapılan dolgularda normal yapıdaki bir çene için yaklaşık 2 CC dolgu kullanılmaktadır. Eğer çene yapınızdaki şekil bozukluğu dolguyla tedavi edilebilecek ve fakat büyük bir problemse dolgu malzemesinin miktarı da artmaktadır.

Ödem ve Şişlik Olur Mu?

Operasyonlar sonrasında ödem ve şişlik oluşması beraberinde çoğu zaman ağrı da getirmektedir. Bu nedenle insanlar hem oluşabilecek ağrıdan hem de korkunç duran ödem ve şişliklerden dolayı endişe etmektedir. Çene dolgusu yapıldıktan ilk birkaç saat sonra hafif ödem oluşması son derece normaldir. Süreç içerisinde ödem ve şişlik kaybolarak çene hattı olması gereken görünümde olmaktadır.

Ameliyat Kesisi Var Mı?

Çene şeklindeki bozukluklardan mustarip olanların pek çoğu ameliyat olma fobisinden dolayı kendisiyle barışık değildir. Ancak çene dolgu işlemi uygulamaları ameliyatın neden olduğu kesme, çizme gibi işlemler içermemektedir. Yani çene dolgusunda ameliyat kesisi yoktur. Bu nedenle ameliyat olmayı tercih etmiyorsanız çene dolgusu yaptırabilirsiniz.

Çene Dolgusu Fiyatları 2023

Simetrik ve uyumlu bir yüze sahip olmak için çenenin yapısal olarak kusurlu olmaması oldukça önemlidir. Bazı şekil bozuklukları olması durumundan çene dolgu işlemi yapılarak istenilen çene şekline sahip olunabilir. Çene dolgusunda hastanın çene sorunu ve kullanılacak malzeme önem taşımaktadır. Başarılı ve kalıcı sonuçlara ulaşmak isteniyorsa kaliteli malzeme tercih ederek güvenilir bir klinikte çene dolgu işlemi yapılmalıdır. 2023 yılı için çene dolgusu fiyatları merak edilmektedir. Çenedeki şekil sorununun büyüklüğü ve kullanılacak malzemenin kalitesi, miktarı çene dolgusu fiyatlarının değişiklik göstermesine neden olmaktadır.

Çene dolgusunda fiyatlandırmada fiziki muayene gereklidir. Bu nedenle güzellik merkezleri ve kliniklerden alacağınız randevularla fiziki muayene olduktan sonra net bir fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Çene dolgusu fiyatları 2023 için bize ulaşın.