Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Boyun Mezoterapisi

Boyun Mezoterapisi Nedir?

Boyun Mezoterapisi nedir? diye sorarsanız kısaca cildin gençleştirilmesine yönelik estetik uygulamadır. İlk olarak 1950’li yıllarda Fransa’da kullanılmaya başlanan bu tedavi metodu son zamanlarda kozmetik dermatolojide de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cilt sorunu gözlemlenen bölgedeki deri altına mikro boyutlu iğneler kullanılarak gençleştirme sağlayan ilaçlar enjekte edilmektedir. Pek çok kişinin denediği bu gençleşme uygulamasından büyük oranda memnun kalınmaktadır.

Zaman içerisinde çeşitli cilt problemlerinin yaşanması kaçınılmaz bir durumdur. Cildin daha ince yapıda olduğu bölgelerde kişiyi hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak etkileyen sorunlar daha fazla görülmektedir.

Boyun bölgesi de tıpkı gözkapağı derisi gibi ince bir cilt yapısına sahiptir. Bu nedenle içsel veya dışsal etkilerden kaynaklı cildin deforme olmasına sıklıkla rastlanmaktadır. İçsel faktörler dışarıdan eti olmadan vücuttan kaynaklanan etkilerdir. But tür problemler boyun mezoterapisi ile aşılabilir.

Genetik faktörler, yaşın ilerlemesi gibi durumlar içsel faktördür. Bazı kişilerin derisi doğuştan buruşuk ve kırışık olabilmektedir. Yaşın ilerlemesi de vücut içerisinde cildin genç görünmesini sağlayan hücrelerin azalmasına neden olmaktadır.

Orneğin 20li yaşlardan itibaren vücuttaki hyaluronik asit seviyesinde azalış görülmektedir. Özellikle otuzlu kırklı yaşlara gelindiğinde hyaluronik asit daha da düşmekte ve vücudun yeterli kadar nem sağlayamamasına neden olmaktadır. Nemsiz kalan ciltte de kuruluk, kırışıklık gibi sorunlar baş göstermektedir.

Tüm bu problemler cildin her yerinde olduğu gibi boynun genç ve sağlıklı görünümünü de olumsuz etkileyerek kişiyi rahatsız edecek bir hal alabilmektedir. Dış faktörlerden aşırı derecede zararlı güneş ışınlarına veya soğuk havaya maruz kalmak da boyun derisine zarar veren durumlardandır.

Sağlık bakımından zararlı olan ve göze hitap etmeyen boyun problemlerinin tedavisinde çeşitli boyun mezoterapi ürünleri kullanılarak iyileşme sağlanmaktadır. Boyun gençleştirmede oldukça etkili olan bu ürünler sayesinde cilt kendini onararak tekrar canlı, parlak ve sağlıklı görünümüne kavuşmaktadır.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Çok kısa bir sürede gençleşmeniz mümkün deseler inanamayabilirsiniz. Ama mezoterapi sayesinde adeta gençlik iksiri kullanmış gibi genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilde oldukça etkili olan mezoterapi yönteminin oldukça kolay bir uygulama prosedürü olduğunu söylemeliyiz.

Pek çok kişi böylesine kolay bir yöntem olduğunu bilmediğinden cildinde oluşan problemleri kendi başına çözmeyi deniyor. Evde denenen krem kullanmak, bakım yapmak gibi yöntemler cildin onarımına katkı sağlasa da mezoterapi kadar etkili sonuçlar ortaya çıkarmamaktadır.

Mezoterapinin nasıl yapılacağına gelirsek tabi ki her estetik işlemde olduğu gibi cilt sorunlarının analiz edilmesiyle tedavi sürecine başlanır. Boyun mezoterapisi işlemine geçilmeden önce cilt analiz edilerek hangi bileşenlere ihtiyaç duyulduğu tespit edilir.

Sonrasında detaylı muayene yapılarak uygulama yapılacak boyun yüzeyi temizlenir, lokal anestezi kremi sürülür. Boyun bölgesindeki derinin ince yapılı ve hassas olmasından dolayı anestezi kremi kullanmak işlemi daha konforlu hale getirmektedir. Anestezi kremi kullanarak uyuşukluk etkisinin kendisini göstermesiyle birlikte alan kremden temizlenir ve bu sefere asıl işleme geçilir.

İçerisinde cilde gerekli olan canlılığı sağlayacak çeşitli vitaminler, bileşenler bulunan çözelti son derece ince uçlu iğnelerle deri altına enjekte edilir. Bu sayede hastalar neredeyse yok denecek kadar acı duyarlar.  Toplamda ortalama 40 dakika süren işlem kısa sürede etkisi oldukça büyük olan bir gençleşme metodudur.

Mezoterapi Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Mezoterapi uygulamasının alanlı oldukça geniştir. Biyolojik veya çevresel etkenlerden dolayı zamanla ciltte kuruluk, döküntü, kırışıklık gibi cilt problemleri yaşanmaktadır.

Oldukça rahatsız hissettiren bu tür problemlerin ortadan kalması ve eskisinden de iyi bir cilde sahip olmak amacıyla mezoterapi uygulanmaktadır.

Genel olarak yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan etkileri yok etmek için yapıldığından ciltte kırışma, sarkma ve renk değişiminden şikâyetçi olan veya saç dökülmesinden mustarip herkes bu uygulamaya başvurmaktadır.

Hem boyun bölgesinde hem de diğer yaşlanma belirtileri görülen bölgelerde uygulanması sayesinde birçok kişinin tercih ettiği uygulamalardandır.

İlginizi Çekebilir  Dudak Şekillendirmede Dolgu Etkili Midir?

Artık hücrelerin kendisini yenileyememesi, vücudun nem ihtiyacını karşılayamamasından dolayı meydana gelen yaşlanma belirtileri döngüsünden kurtulmak amacıyla uygulanan mezoterapi aşağıdaki sorunların çözümünde kullanılmaktadır:

 • Gıdı oluşu
 • Boyun cildinde meydana gelen gevşeme,
 • Boyun ve dekoltede gelişen güneş benleri, et benleri,
 • Boyun hattının bozulup düzensizleşmesi,
 • Boyun ve dekolte cildinde renk eşitsizliği,
 • Boyun ve dekolte bölgesindeki çizgilerin derinleşmesi ve çoğalması
 • Selülit problemleri
 • Saç dökülmesi
 • Skar revizyonu (ciltteki nebbe dokularının iyileşmesi)
 • Yüz gençleştirme
 • Lokal (bölgesel) yağlanma

Bunlar gibi yaşlanmanın getirdiği pek çok sorunun çözümünde mezoterapi uygulaması trend tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Mezoterapinin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Boyun gençleştirme gibi birçok amaçla kullanılan bu yöntem son derece başarılı ve günümüzde sık uygulanan bir estetik işlemidir. Bu yöntemin sağaldığı faydalar ise şu şekildedir;

 • Mezoterapi sayesinde boyun ve dekolte bölgelerinde güneş ışınlarının neden olduğu hasarlar onarılmaktadır.
 • Yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde nem eksikliğinden dolayı ortaya çıkan kuruma ve yıpranmayı durdurur. Uygulanan bölgelere hyaluronik asit takviyesi yapıldığından nemli olmasını sağlamaktadır.
 • Yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde kırışıklıkların ve ince çizgi görünümlerinin etkisini olabildiğince azaltmaktadır.
 • Yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde görülen renk eşitsizlikleri ve düzensizliklerini gidermeye yönelik etkisi bulunmaktadır.
 • Yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde sarkmış olan derinin daha sıkı görünmesini sağlamaktadır.
 • Çene altında fazla yağ oluşumunun neden olduğu çift çene olarak anılan gıdı yapısının erimesini sağlamaktadır.

Saydıklarımız gibi daha birçok cilt problemlerinin çözümünde oldukça etkili bir yöntemdir. Özellikle yaşlanma belirtilerinin en çok görüldüğü boyun kırışıklıklarının tedavi edilmesinde mezoterapi uygulamasını denemenizi tavsiye ederiz. Bu sayede boyun bölgesindeki kırışıklıkları giderebilir ve daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Mezoterapi Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Mezoterapi cildin ihtiyacına göre hazırlanan karışımların vücuda enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir tür gençleşme uygulamasıdır. Vücudun tüm bölgelerinde huzursuz hissettiren cilt problemleri görülebilir.

Cilt problemlerinin çözümünde etkili olan mezoterapinin tüm cilt yüzeylerinde uygulanabilmesi mümkündür. Çoğunlukla yüz bölgesinde mezoterapi uygulaması yaygındır.

Ancak el, boyun, dekolte gibi bölgelerde de farklı nedenlerden kaynaklanan cilt sorunları görülebilir. Cildin hangi bölgesinde kuruluk, kırışıklık, döküntü, solgunluk gibi belirtiler görülüyorsa o bölgelerde mezoterapi uygulanması mümkündür.

Cildin yenilenmesine hizmet eden bu alternatif tedavi yöntemi sayesinde kolayca kusursuz, parlak ve tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kime Yüz ve Boyun Gençleştirme Mezoterapisi Uygulanabilir?

Çoğunlukla boyun ve yüz gençleştirme amacıyla yapılan mezoterapi yöntemleri son zamanlarda oldukça yaygın bir uygulamadır. Gençleşmeyi sağlayacak, vücut canlanmasına iyi gelecek pek çok boyun mezoterapi ürünü geliştirilmektedir.

Bu ürünler sayesinde donuk, cansız ve yorgun görünen cilde sahip olanlar yaşadığı bu problemlerden etkili bir şekilde kurtulmaktadır. Özellikle boyun bölgesinde görülen elastikiyet kaybı gibi belirtiler çokça yakınılan bir durumdur.

Yağlı, akne ve leke bulunan ciltler de hiç kimsenin hoşuna gitmeyen cilt problemlerindendir. Bu türden sorunları bulunan erkek veya kadın herkese yüz ve boyun gençleştirme mezoterapisi uygulanabilir. Genel olarak mezoterapi işleminde herhangi bir  yaş sınırlaması yoktur.

Uygulama esnasında insan vücudunda var olan ancak zamanla bazı nedenlerden dolayı eksilen maddeler tekrar vücuda enjekte edilir. Bu nedenle yaş sınırlamasına gerek yoktur.

Fakat işlemin tek başına hastanın rızasıyla yapılabilmesi için arana yasal yaş sınırı 18’dir. Bu yaştan küçük kimselerde henüz cilt canlılığını kaybetmediğinden mezoterapiye duyulan gereksinim de oldukça sınırlıdır. On sekiz yaşından küçüklere ise ancak velisin rızasıyla mezoterapi uygulanmaktadır.

Mezoterapi uygulamasında sıklıkla kullanılan maddeler nelerdir?

Mezoterapi uygulamasının esas amacı vücuttan zamana veya dışsal faktörlere bağlı olarak eksilen maddelerin tekrar vücuda kazandırılmasıdır.

Birçok güzellik merkezlerinde veya hastanelerde uygulanan bu yöntem sayesinde istenilen gençleşme kolay bir şekilde ve kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir.

İlginizi Çekebilir  Saç Mezoterapisi

Mezoterapide kullanılan maddeler ihtiyaca göre çeşitli şekillerde olabilmektedir. Kimi uygulamalarda somon DNA aşıları kullanılırken kimi mezoterapi yöntemlerinde nem aşıları tercih edilmektedir.

Kolajen aşılar, biyorevitalizasyon ürünleri ve hyaluronik asitten oluşturulmuş ürünler mezoterapi uygulamasında sıklıkla kullanılan maddelerdir.

Kullanılan ürünlerin birçoğunda aynı zamanda glisin, prolin, lizin, lözin, alanin, valin gibi birçok aminoasit ve A, B, C, K gibi vitaminler bulunmaktadır.

Bu bileşenler deri altındaki hücrelere nüfuz ederek cildin daha genç ve sağlıklı görülmesini sağlamaktadır. Her kişiye özel olarak belirlenen karışımlar ihtiyaç doğrultusunda birden fazla bölgede uygulanarak güzelliğinize güzellik katmaktadır.

Mezoterapi Nasıl Gençleştirir?

Estetik uygulamalar geçmişte daha çok görünürde olan yüz bölgesinde yapılmaktaydı. Ancak cildin görünen, görünmeyen veya kısmen açıkta kalan bölgelerine de artık estetik ihtiyaçlar duyulmaktadır.

Kişilerin sağlıklarına ve estetik görünümlerine verdikleri önemin artmasıyla birlikte özellikle mezoterapi uygulamasının uygulama alanı oldukça gelişmiştir.

Tıpkı yüzde olduğu gibi kuru ve yıpranmış bir boyun da herkes için can sıkıcı olabilir. Bu olumsuz durumlara neden olan faktör tespit edildiğinde ise çözümü oldukça basittir.

Cildinizin sürekli kuru olduğunu, hatta zamanla çatlaklar ve döküntüler oluştuğunu gözlemleyebilirsiniz. Bunun nedeni çoğu zaman vücuttaki nem oranının düşmesidir.

Genellikle yaşın ilerlemesiyle beraber vücudun nem oranı da azalır. Yeteri kadar nem olmayan deride de kuruluklar, döküntüler meydana gelebilir.

Çözüm olarak en yaygın ve en kolay yöntem ise mezoterapidir.  Kolay yoldan cildin nasıl gençleştirildiği her zaman merak edilmiştir.

Mezoterapi vücutta eksikliği görülen maddelerin tekrar vücuda enjekte edilmesiyle kişiyi gençleştirir. Cilde canlılık katan A, B, C, K gibi vitaminler mezoterapi sayesinde takviye edilir.

Ayrıca nem seviyesini yükselten hyaluronik asit de cildin kuruluğunu gidererek gençleşmeyi sağlar. Yaşlanmaya karşı koymak için mezoterapi uygulamasını denemenizi tavsiye ederiz.

Boyun Mezoterapisi Ne Zaman Etki Göstermeye Başlar?

Mezoterapi uygulaması günümüzde kozmetik dermatolojinin popüler uygulamalarındandır. Birçok sağlık ve güzellik merkezinden cildin gençleşmesine hizmet eden mezoterapi tedavisi talep edilmektedir.

Dünya çapında uygulaması oldukça yaygın olan bu yöntem adeta genleşmeyi sağlayan bir iksirdir. Cilt problemlerinin görülmesi herkes için kaçınılmaz bir durumdur.

Gerek yaş ilerlemesi gerekse de çevresel faktörlerden dolayı cildin deforme olması, sağlıksız ve estetik olmayan bir hal alması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Ciltte gözlemlenen problemlerin tedavisi için pek çok cerrahi uygulama bulunmakla beraber alternatif yöntemlerde de geliştirilmiştir.

Uzun süredir uygulanan mezoterapi yöntemi de bugüne kadar sağladığı olumlu etkiler ve güvenilirliği sayesinde birçok kişinin derdine derman olmuştur.

Daha önce bu uygulamayı denemeyenler ya da ilk seansını yaptıranlar sabırsızlıkla boyun mezoterapisi ne zaman etki göstermeye başlar sorunun cevabını araştırmaktadır. Genellikle problemin hafif düzede olduğu durumlarda birkaç seansta uygulama tamamlanmaktadır.

Seansların bitiminden itibaren yaklaşık bir hafa içerisinde cilde boyundaki olumlu etkiler gün yüzüne çıkmaktadır. Öncesinde kırışık, kuru, döküntülü bir görünümü olan boyun işlemin etkilerini göstermeye başlamasıyla birlikte daha yumuşak, canlı ve parlak hale gelmektedir.

Boyun Gençleştirme Ürünleri Nelerdir?

Boyun bölgesindeki deri diğer bölgelere oranla oldukça hassas bir yapıdadır. Bu nedenle ciltte görülen problemlerden en çok etkilenen bölgedir. Yaşlanmanın belirtileri de yine en çok boyun bölgesine bakıldığında anlaşılır.

Yaşlanmayı ele veren boyun kırışıklıkları çoğu kişinin dert yandığı bir sorundur. Bu nedenle mezoterapi uygulamasının en sıklıkla yapıldığı alan da boyun bölgesi olmaktadır.

Boyun gençleştirme tedavisinde içeriğinde farklı bileşenler bulunan pek çok çeşitte ürün kullanılmaktadır. Bellamono güzellik merkezimizde kullanılan boyun gençleştirme ürünleri aşağıdaki gibidir:

DQ MESO GLOW: Lifting etkisinin uzun sürmesi ve cilt tonunun eşitlenmesi için hazırlanmış ürünümüz oldukça güçlü bir formüldür. İçerisinde Somon DNA, DMAE, Silanetriol (Organik Silisyum türevi), Hyalüronik Asit bulunmaktadır. Hyaluronik asit ve Sodyum güçlü hidrasyon etkisi sayesinde cildin elastikiyetini güçlendirir, cilde parlaklık verir. Cilt ve cilt altı yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Cildin esnekliğini ve sıkılığını geri kazandırmada, cildi canlandırma ve beslemede, cilt tonunu aydınlatmada kullanılan en etkili çözeltilerden biridir. Genellikle el, yüz, dekolte ve boyun bölgesinde kullanılır.

DQ MESO GLOW

DQ NEFERTITI LIFT: Yüz ve boyun cildini nemlendiren ürün aynı zamanda sıkılaştırmada ve çene şekillendirmede kullanılmaktadır. DMEA antioksidan olarak çok aktif bir bileşendir. Yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir. Ürünün sağladığı bir diğer fayda da cildin elastikiyetini arttırmasıdır. Bu sayede boyun gibi sarkmaların en çok oluştuğu bölgelerde gözle görülür sıkılaşma sağlanmaktadır.

DQ NEFERTITI LIFT

PEPTİDYAL 2.: 20 mg hyaluronik asit ve çeşitli aminoasitler bulunan şırıngalı çözeltidir. Kolajen, elastin ve hyalüronik asit üretimini arttırarak cildin gençleşmesine katkı sağlar. Ciltte özellikle boyun bölgesinde nem ve dolgunluk sağlar. Vücutta azalan hücrelerin yenilenmesine yardımcı olarak cildin canlı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Yaşlanma karşıtı geliştirilmiş bir üründür.

PEPTİDYAL 2

PEPTİDYAL HX: Yüz ve cilt bakımı için geliştirilmiş üründe hyaluronik asit, kalsiyum hidroksiapatit, glisin ve prolin bulunmaktadır. Hücre yenilenmesine katkı sağlayan bu bileşikler boyna enjekte edilerek elastikiyetini ve sıklığını sağlar. Bu sayede boyunda görülen problemler kullanılan ilacın içerdiği bileşenler sayesinde kısa sürede çözüme kavuşmaktadır.

PEPTİDYAL HX

Mezoterapi Ne Zaman Yaptırılırsa Etkili Olur?

Mezoterapi yaptırmanın belirli bir zamanı yoktur. Cilt problemlerinin görülmeye başlanmasından itibaren bu uygulama denenebilir. Çoğunlukla cilt problemlerinin yaşlanmanın etkisiyle ortaya çıktığı görülmektedir.

İlginizi Çekebilir  Çene Dolgusu

Yaşlanma nedeniyle vücutta üretimi gerçekleşen hücrelerin üretimi yavaş yavaş durmaktadır. Bunun sonucu olarak da yenilenemeyen hücreler çeşitli cilt problemlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Örneğin vücuda nem sağlayan hyaluronik asit seviyesinin zaman içerisinde düşmesi vücutta nem kaybına neden olmaktadır. Nemsiz kalan ciltte de kuruluk, kırışıklık, solgunluk gibi olumsuz cilt sorunları baş göstermektedir.

Yaşlanma dışında genetik faktörler de çeşitli cilt problemlerinin erken yaşlarda görülmesine neden olabilir. Bu durumlarda da yaşın ilerlemesine gerek duyulmaksızın mezoterapi uygulanmaktadır. Ayrıca dışsal faktörler kötü bir cilt oluşumunda etkilidir.

Yaz aylarına gereğinden fazla güneşte durmak zararlı güneş ışınlarının cilde nüfuz etmesine neden olmaktadır. Sonuç olarak akne, güneş lekesi gibi problem yaratan görüntüler ortaya çıkmaktadır.

Keza soğuk havalarda aşırı soğuğa maruz kalmak da ciltte hasarlara, çatlaklara neden olmaktadır. Bunun gibi tedavi gerektiren problemlerin çözümüne ihtiyaç duyulan her an mezoterapi yapılması etkili olmaktadır.

Boyun Mezoterapisi Ürün Fiyatları 2023

Mezoterapi uygulamasının etkili sonuçlarının ortaya çıkmış olması bu uygulamayı giderek yaygınlaştırmaktadır. Aslında uzun bir geçmişi olan bu uygulama günümüzde daha fazla bilinirliğe ulaştığından popülerliği gün geçtikçe artmaktadır.

Birçok sağlık ve güzellik merkezinde müşterilerin yoğun talebi doğrultusunda mezoterapi işlemi yapılmaktadır. El, dekolte, boyun, yüz gibi bölgelerde cilt sorunlarının daha fazla görülmesi farklı bileşiklerden oluşan ürünlerin geliştirilmesine neden olmaktadır.

Yenilikçi teknoloji ile üretilen pek çok boyun mezoterapi ürünleri cildin canlılık kazanmasına yardımcı olarak yaşlanma ile savaşıp gençleşmeyi sağlamaktadır. İşlemlerde kullanılan mezoterapi ürünleri genellikle uygulama paketi içeriğine dâhildir, hizmet ve ürün için tek bir ücret ödenir.

Ancak ihtiyaç duyulduğu takdirde takviye ürün kullanımına da gerek duyulabilir. Bu durumda ürünlere ayrıca fiyat biçilmektedir. Mezoterapi uygulaması ve boyun mezoterapi ürün fiyatları 2023 yılında her güzellik merkezine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Fiyatlandırmayı ciltte görülen sorun, tedavi şekli, kullanılan ürün, güzellik merkezinin kalitesi gibi pek çok faktör etkilemektedir. Net bir fiyat bilgisine ulaşmak için Bellamono güzellik merkezimizle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Boyun mezoterapisi ürün fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bize ulaşın.